TKURU Hissede Ne Oluyor? Taze Kuru Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri

TKURU Hissede Ne Oluyor? Taze Kuru Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri

16 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinde 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının ilk günlerinde de keskin hareketler dikkat çekiyor. 2021 yılının ilk iki haftasında yüzde 50’’yi aşkın prim yapan TKURU hakkında firma tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yapıldı. 15 Ocak 2021 tarihli Taze Kuru Gıda KAP açıklamasında; şirket payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, şirket nezdinde kamuya açıklanmamış herhangi özel bir durum bulunmadığı ifade edildi. Taze Kurudu Gıda kimin ortaklık yapısı nasıl buradan göz atabilirsiniz.

Taze Kuru Gıda Hissesi TKURU Ne Durumda?

Taze Kuru Gıda hisseleri 2020 yılını son derece hareketli geçirmişti. 2020 yılının ilk ayında 6,5 – 7 lira seviyelerinden işlem gören TKURU hissesi peyder pey yükselerek Temmuz ayında 50 liranın üzerine çıkmayı başardı. Ancak hissede meydana gelen esas hareketlilik bundan sonra başladı denilebilir. Taze Kurudu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya sermaye artırımı talebinde bulunması ile TKURU hissesi yükseliş ivmesini katladı.

Ekim 2020’de 1000 liranın dahi üzerini gören TKURU’nun değer kaybı da yükselişi kadar hızlı oldu. SPK’nın şirketin sermaye artırım talebini reddetmesinin akabinde TKURU hissesi önce 250 lira seviyesine ve akabinde de Aralık ayında 200 lira düzeyine kadar geri çekildi. Taze Kuru Gıda hissesi 2020 yılını 2016,3 liradan kapattı.

2021 yılı ile birlikte yeniden tırmanışa geçen Taze Kuru hissesi yeni yılın 2 haftalık sürecinde 300 lirayı aştı. Meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketliliği için “kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu olmadığını” belirten şirket yönetiminin açıklamasının gelecek haftalarda hisse üzerinde ne gibi bir etki doğuracağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. TKURU’nun 2021 yılında sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından yakından takip ediliyor.