TEB Konut Kredisi Faizini Yüzde 0,99’a Düşürdü!

TEB Konut Kredisi Faizini Yüzde 0,99’a Düşürdü!

15 Kasım 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Merkez Bankası’nın faiz indirimi gerçekleştirmesi, bankaların da kredi faizlerini aşağı çekmesini sağladı. Bankalar bireysel kredi faiz oranlarını aşağı çekerek hem ülke ekonomisine hem de tüketiciye destek olmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde konut kredisi faiz oranını düşüren ING Türkiye’nin ardından şimdi de TEB konut kredisi faizini yüzde 0,99’a düşürdü.

TEB Konut Kredisi Vadesi Azami 120 Ay!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi ürünü dahilinde faiz oranını yüzde 0,99’a çekti. Bankadan yapılan açıklamaya göre aylık yüzde 0,99 faiz oranından faydalanmak için kullanılan kredi meblağının bir önemi yoktur. Kredi hizmeti kapsamında kaç TL finansman sağlarsanız sağlayın yüzde 0,99 faiz oranından faydalanabilirsiniz. TEB konut kredisinde azami vadeyi 120 ay olarak belirlemiştir. Söz konusu kredi kampanyası yeni konut kredisi kullanımları için geçerlidir.

Konut kredisi faiz indirimi hakkında açıklamalarda bulunan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi gayrimenkule yatırım yapmak yahut konut sahibi olmak isteyen tüketiciler için faiz oranını yüzde 0,99’a çektiklerini belirterek, 2019 yılında avantajlı ve uygun fiyatlarla konut kredisi sağlayan bankalardan biri olduklarını dile getirdi. Bahse konu kampanyadan tüm müşterilerin 120 ay vade fırsatından faydalanabileceğini açıklayan Gökhan Mendi, kredi faiz oranından faydalanmak için üst limit bulunmadığını deklare etti.

Gökhan Mendi söz konusu konut kredisi kampanyası dahilinde müşterilerin gelir durumlarına göre ödeme planları oluşturulabildiğini söyledi. Mendi, burada esas önemli olan müşterinin ihtiyacına ve bütçesine göre zora girmeden evini alabilmesi ve kredi geri ödemelerini yapabilmesi dedi.

ING Bank konut kredisi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.