ING Bank Konut Kredisi Faizini Yüzde 0,98’e Çekti!

ING Bank Konut Kredisi Faizini Yüzde 0,98’e Çekti!

14 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

ING Bank konut kredisi faizini yüzde 0,98’e çekti. Konut kredisi faiz oranını kullanılan kredi tutarından bağımsız olarak % 0,98’e indirdi. Söz konusu indirimle ING Bank piyasadaki en düşük faizle konut kredisi sağlayan banka oldu. ING Türkiye yaptığı açıklamayla ülke ekonomisine ve müşterilerine destek olmaya devam edeceğini bildirdi.

ING Bank Konut Kredisi Faizini Düşürdü! ING Bank En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Banka Oldu!

Ülkemiz özel sektör bankalarından olan ING Bank müşterilerine ve ülke ekonomisine destek olmaya devam ediyor. Banka son açıkladığı haber ile konut kredisi faizlerini indirdiğini deklare etti. ING Bank konut finansmanı faiz oranı aylık yüzde 0,98 seviyesine çekildi. Söz konusu faiz oranı 12 ile 120 ay arası vadelerde geçerli olacaktır. Bunun yanı sıra bahse konu kredi ürünü kapsamında kullanılan finansman tutarı, kredi faiz oranını etkilemeyecektir. Yani kullanılan finansman tutarı kaç olursa olsun banka yüzde 0,98 faiz oranını uygulayacaktır.

ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz yaptığı açıklamada konut sektörünün ülkemiz için öneminden bahsetti. Konut sektörü için Türkiye ekonomisinin önemli sektörlerinden biri açıklamasını yapan Gökgöz, konut sahibi olmak isteyen tüketicilerin kredi faiz oranlarının düşmesini beklediklerini bildirdi. Yaptıkları faiz indiriminin konut sektörünü hareketlendireceğini belirten Alper Gökgöz, hem müşterilerin uygun fiyatlara ev sahibi olmasını hem de ülke ekonomisini desteklediklerini deklare etti.

Geçtiğimiz aylarda kamu bankalarının konut kredisi faizlerini düşürmeleri, ardından Merkez Bankası’nın faiz indirimi konut piyasasını harekete geçirmişti. Gerçekleştirilen faiz indirimleri ile hareketlenen gayrimenkul piyasasında yapımına ara verilen inşaatlara yeniden başlanılmıştır. ING Türkiye’nin söz konusu faiz indirimi ile konut piyasasındaki hareketliliğin devam edeceği uzmanlar tarafından öngörülmektedir.

Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.