SURGY Sahibi Kim, Halka Arz Ne Zaman?

SURGY Sahibi Kim, Halka Arz Ne Zaman?

18 Kasım 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Halka arz onayı bekleyen şirketlerden biri olan Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Sur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren yeni bir şirkettir. Tatil anlayışını bir nebze değiştirerek otel konforunda devre mülkler tasarlamıştır. Halka arz olmak için SPK’ya başvuran şirket hakkında yatırımcıların merak ettikleri, SURGY sahibi kim, halka arz ne zaman, ne iş yapar gibi soruların cevaplarını içeriğimizde derledik. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SURGY Ne İş Yapar, Ne Zaman Kuruldu?

Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Sur Yapı çatısı altında kurulmuştur. Tatil anlayışına yeni bir soluk getirmek isteyen Sur Yapı, SURGYO şirketiyle bu amacına ulaşmaya çalışmaktadır. Hali hazırda gayrimenkul, perakende ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Sur Yapı, Sur Tatil Evleri GYO ile de turizm sektöründe adını duyurmuştur.

Antalya’da gerçekleştirilen Sur Yapı Tatil Evleri projesi, hesaplı ve konforlu tatil arayanlara bir opsiyon olarak düşünülmüştür. 4 mevsim tatil yapılabilen konutlar otel konforunda devre mülk şeklinde tasarlanmış olup, hem tatil için hem de yatırımlık olarak kullanılabilmektedir. Sur Yapı 1992 yılında kurulmuş olup, 2021 yılında da SURGY’yi kurmuştur.

SURGY Sahibi Kim?

Sur Yapı sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Altan Elmas’tır.

SURGY Halka Arz Ne Zaman? SURGY Halka Arz Bilgileri Neler?

Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş halka arzı henüz SPK tarafından onaylanmamıştır. Şirketin arzı, 15 milyon lot sermaye artırımı, 30 milyon lot ise ortak satışı şeklinde planlanmaktadır. SURGY halka arz gelirinin yüzde 10 – 15’lik kısmı işletme sermayesinde, yüzde 85- 90’lık kısmı ise Sur Tatil Evleri Antalya projesinin tamamlanmasında kullanılması planlanmaktadır. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzdan sonra 1 yıl boyunca pay satmama taahhüdü bulunmaktadır.

Şirketin arzından sonra halka açıklık oranı yüzde 18,75 olacaktır. Halka arz tahsisatı yüzde 80 oranında yurt içi bireysele ve yüzde 20 yurt içi kurumsala olacak şekilde düzenlenmiştir. Toplamda 45 milyon lotun satılacağı arzın konsorsiyum liderliğini ise Ziraat Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş yapacaktır. SURGY arzının eşit dağıtım yöntemi ile yapılması beklenmektedir.

Şirketin halka arzı hakkında yukarıda belirtilenler taslak izahnameden derlenmiştir. Bu bilgiler kesin olmayıp, şirketin arzı onaylandıktan sonra onaylı izahname geldiğinde halka arza ilişkin kesin bilgilere erişilebilir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!