Önemli Hisse Haberleri 18 Kasım!

Önemli Hisse Haberleri 18 Kasım!

18 Kasım 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

EKOS BINHO ORGE MANAS KUYAS ISCTR HTTBT GARAN DARDL AYDEM ELITE BYDNR ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 18 Kasım 2023 tarihi itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 18 Kasım!

EKOS- #ekos 21 Kasım’da işleme başlayacak. Ekos arzına 3.288.730 yatırımcı katıldığı açıklandı. Yatırımcı başına 18-19 adet pay dağıtıldı.

BINHO- #binho 20 Kasım’da işleme başlayacaktır.

#ORGE – Ofis yeri tahsis edilmesi kapsamında Teknopark İstanbul’a başvuruda bulunulduğu açıklandı.

#MANAS – Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından ihale edilen Su Sayacı ve Sayaç Rekor Alımı işi kapsamında şirket tarafından verilen 85,7 milyon TL’lik teklifin 1. Sırada yer aldığı açıklandı.

#KUYAS – Mersin’de devam eden maden arama faaliyetleri ile ilgili Prof. Dr. Ahmet Hakan Benzer ve Doç. Dr. Hakan Dündar ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

#ISCTR – 5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#HTTBT – Şirket ile THYAO arasında şirketin Crane Acente Portalı teknoloji platformu ve dağıtım altyapısının kullanımı kapsamında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#GARAN – 3 milyar TL’ye kadar İTMK ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. #GARAN – Yurt dışında 300 milyon euroya kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#DARDL – Kobirate tarafından şirketin ulusal kredi derecelendirme notunun kısa vade için KR A-1, uzun vadeli notunun KR A olarak not görünümünün Durağan olarak belirlendiği açıklandı.

#AYDEM – Fitch tarafından şirketin uzun vadeli derecelendirme not ve görünümünün teyit edildiği açıklandı.

ELITE- Elite Naturel (#ELITE.E) paylarında 17/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

BYDNR- (VBTS) kapsamında, Baydöner (#BYDNR.E) payları 17/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!