SMRTG: Smart Güneş Enerji’den 8,7 Milyon Dolarlık Satış

SMRTG: Smart Güneş Enerji’den 8,7 Milyon Dolarlık Satış

21 Temmuz 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

SMRTG: Smart Güneş Enerji’den 8,7 milyon dolarlık satış… Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; şirket ile yurtiçinde yerleşik bir müşteri arasında KDV hariç 8.699.027,61 ABD Doları bedel üzerinden satış sözleşmesi imzalandığı deklare edildi. Bahse konu satış sözleşmesi uyarınca güneş paneli sevkiyatlarının 15 Mart 2023’e kadar gerçekleştirileceği belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

SMRTG: Smart Güneş Enerji’den 8,7 Milyon Dolarlık Satış

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz ile yurtiçinde yerleşik bir müşteri arasında KDV hariç 8.699.027,61 ABD Doları bedel üzerinden, sözleşmede belirtildiği üzere en geç 15.03.2023 tarihine kadar güneş paneli sevkiyatı gerçekleştirilmesine istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır. ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği
Müşteri (Customer)
Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı
İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih
20/07/2022
Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları
Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi
Şirket cirosuna olumlu katkı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; şirket ile yurtiçinde yerleşik bir müşteri arasında KDV hariç 8.699.027,61 ABD Doları bedel üzerinden satış sözleşmesi imzalandığı deklare edildi. Bahse konu satış sözleşmesi uyarınca güneş paneli sevkiyatlarının 15 Mart 2023’e kadar gerçekleştirileceği belirtildi.