Serve Film Kuvva Gıda Oluyor! SERVE Hisse

Serve Film Kuvva Gıda Oluyor! SERVE Hisse

11 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

2020 yılında Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerde meydana gelen; pek çok şirket birleşmesi, unvan değişikliği halka arz vb. gelişmeler olanca hızıyla 2021 yılında da devam ediyor. Borsa İstanbul’da SERVE kodu ile işlem gören ve daha önce “Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” olan unvanını “Serve Film Prodüksiyon Eğlence Anonim Şirketi” olarak değiştiren şirket; 2021 yılı ile birlikte bir kez daha unvan değişikliği kararı aldı. Serve Film Kuvva Gıda ile birleşme ve unvan değişikliği hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirimde bulundu.

Serve Film Kuvva Gıda Oluyor!

Serve Film Prodüksiyon Eğlence A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada; şirketin iştiraki konumunda bulunan Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları Anonim Şirketi ile birleşme ve Serve Film yerine söz konusu iştirakin unvanını alma konusunda gerekli işlemlere başlanıldığı belirtildi. Geçtiğimiz hafta SERVE Film tarafından KAP’a yapılan vergi ve SGK borcu yapılandırması açıklaması için de buraya göz atabilirsiniz.

Şirkete ilişkin stratejik planlar ve gıda sektöründeki hedefler doğrultusunda 11 Ocak 2021 tarihinde toplanan Yönetim Kurulu tarafından bu kararın alındığına dair vurgu yapılan açıklamada; yasal mevzuat ve hükümler doğrultusunda sürecin yönetileceğinin altı çizilmiştir. Serve Film’in aldığı karar doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanması ve şirketin Kuvva Gıda Ticaret Sanayi A.Ş. unvanını alması durumunda Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren tek “fil prodüksiyon” şirketin de unvanı değişmiş olacak.