Senkron Güvenlik Yurtdışından İş Aldı! SNKRN Hisse

Senkron Güvenlik Yurtdışından İş Aldı! SNKRN Hisse

18 Ocak 2021 0 Yazar: Suat Bulut

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri Anonim Şirketleri 18 Ocak 2021 Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yaptığı açıklamada; bağlı ortaklığı Senkron Bina Teknolojileri A.Ş. ile 2410 CONSTRUCTIONS D.O.O. firması arasında imzalanan iş sözleşmesi hakkında bilgi verdi. Buna göre; MONTENEGRO / KARADAĞ’da yapımı devam eden LOTUS RESİDENCE Projesine dair imzalanan ticari sözleşme 710.000 EURO bedel üzerinden ve 6 aylık iş tamamlama süresine sahiptir. Anlaşmanın detaylarını içeriğimiz devamından inceleyebilir, borsa sektörlere göre şirketler ve hisseler listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

Senkron Güvenlik Anlaşması ve SNKRN Hisse Durumu

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş.’nin bahse konu anlaşma kapsamında, elektronik güvenlik sistemleri, açık alan seslendirme sistemleri, kapalı devre TV ve video analiz kayıt sistemleri, ev otomasyonu sistemleri, yangın ihbar sistemleri, fiber optik çevre güvenlik sistemleri, AG/OG elektrik alt ve üstyapı sistemleri ile inşaat yapım işlerine dair; mühendislik, ekipman, cihaz, malzeme temini, fiziksel ve elektriksel montajlar ile çalışır durumda devreye alma yapım işini üstlendiği belirtildi.

Senkron Güvenlik’in Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören hisseleri SNKRN performansına kısaca göz atmak gerekirse: 2020 yılının son döneminde yukarı yönlü harekete başlayan hissenin 2 lira seviyelerinden 30 lira seviyelerine tırmandığı görülmektedir.

Eylül 2020’de 2,20 lira düzeyinde bulunan SNKRN Kasım Ayı’nın sonunda 5 lirayı aştıktan sonra Aralık Ayı’nda performansını artırmıştır. 2020 yılını 26,26 lira düzeyinden kapatan SNKRN 2021 yılının ilk 2 haftasını da tırmanışla geçirmiştir. 18 Ocak 2021 Pazartesi gününü 29,42 liradan kapatan SNKRN hissenin son 52 haftalık verileri dikkate alındığında; hissenin işlem gördüğü en düşük seviye 1,32 lira ve en yüksek seviye de 38,40 lira olarak kayıtlarda yer almaktadır. SNKRN hissenin 2021 yılında sergileyeceği performans piyasa paydaşları ve yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilmektedir.