QNB Finansbank Ek Hesap ile Hazır Kredi!

QNB Finansbank Ek Hesap ile Hazır Kredi!

15 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Hesabınızda para kalmadığı durumlarda ek hesap imdadınıza yetişir. Ek Hesap, nakit ihtiyaçlarınıza göre, size özel belirlenmiş bir limittir. Hesabınızda para olmasa dahi nakit veya taksitli çekim ya da alışveriş yapabilirsiniz. Ek hesaba kredili mevduat hesabı da denilmektedir. QNB Finansbank’ın kredili mevduat hesabı (KMH) Ek Hesap ile her daim hazırda bekleyen nakit limiti kullanmak mümkündür. Acil para gerektiğinde QNB Finansbank Ek Hesap Hazır Kredi sunmaktadır ve bu avantajlı bankacılık ürününün özellikleri aşağıdaki gibidir.

QNB Finansbank Ek Hesap Nasıl Açılır?

QNB Finansbank avans hesap açılışı QNB Finansbank şubelerinden yapılabilmektedir. Hali hazırda QNB Finansbank müşterisi olanlar KMH başvurularını QNB Finansbank resmi internet sitesi üzerinden ya da 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Telefon Bankacılığı üzerinden de yapabilmektedirler. QNB Finansbank eksi hesap başvurusu için banka ikametgah belgesi ve gelir belgesinin yanı sıra ek belge ya da teminat isteme hakkını da saklı tutmaktadır.

QNB Finansbank Avans Hesap Avantajları

  • QNB Finansbank nakit paranız olmasa dahi para kullanabilmenizi sağlamaktadır.
  • QNB Finansbank avans hesap kapsamında talimatlı olarak otomatik ödemelerinizi ve fatura (su, doğalgaz, cep telefonu vs. gibi) ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • QNB Finansbank eksi hesap ile yine talimatla, okul taksiti, sigorta ödemeleri gibi düzenli ödemeleri yapılabilmekte ve bunlar haricindeki diğer kısa süreli ihtiyaçları karşılamakta kullanılabilmektedir.
  • Maestro- Cirrus ve Electron- Plus amblemi bulunan her yerde, CardFinans Nakit kart ile Ek Hesap kullanılarak ek hesap limiti dahilinde alışveriş yapılabilmektedir. Alışveriş peşin ya da taksitli olarak yapılabilmektedir.

QNB Finansbank kredili mevduat hesabı Ek Hesap limiti dahilinde, bankanın şubelerinden, ATM’lerinden, bireysel internet şubesinden yahut çağrı merkezinden taksitli kullanım yapılabilmektedir. Taksitli kullanılan bu tutar, 24 aya kadar olan vadelerde ve uygun faiz oranları ile ödenebilmektedir.

QNB Finansbank Avans Hesap Taksitli Alışveriş Özellikleri

  • QNB Ek Hesap kapsamında taksitli alışveriş müşterinin talebi doğrultusunda yapılmaktadır. Taksitli kullanım için ekstra bir limit belirlenmez, Ek Hesabın limiti dahilinde bankanın belirlediği orana göre yapılabilmektedir.
  • QNB Finansbank KMH taksitli kullanım tutarı minimum 200 TL, maksimum ise 10 bin TL olarak belirlenmiştir.
  • Taksitli alışveriş dahilinde kullanılan tutar asgari 2 ay, en fazla ise 24 ay içerisinde geri ödenebilmektedir.
  • QNB Finansbank Ek Hesap faiz oranı % 1,4 olarak belirlenmiştir. Taksitli kullanımda da faiz oranı değişmemektedir. Ek Hesap gecikme faizi ise % 1,7 olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank ek hesap borcu yapılandırma bu faiz oranı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede 24 aya kadar taksit ile borçların daha kolay ödenmesi mümkün olmaktadır.
  • QNB Finansbank kredili mevduat hesabı ek hesap ile hesapta pozitif bakiye olsa dahi Ek Hesap limiti dahilinde taksitli alışveriş yapılabilmektedir.

Söz konusu ek hesap dahilinde taksitli kullanım ödemelerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Ödemeler zamanın yapıldığı takdirde taksitli kullanımdan dolayı Ek Hesap faizi işlememektedir.

Taksit tutarları zamanında ödenmediği takdirde ise taksit miktarı Ek Hesap limitinden tahsil edilmekte olup ilgili döneme ait ekstredeki anapara tutarı üzerinden son ödeme tarihine dek, güncel ek hesap faizi işletilmektedir.

Ekstredeki asgari ödeme tutarının tamamının gerçekleştirilememe durumunda ise son ödeme tarihinden itibaren asgari miktarın içerisinde kalan anapara üzerinden aylık yüzde 1,7 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.  Size uygun diğer finansman çeşitlerine göz atmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

QNB Finansbank KMH Hesaplama! QNB Finansbank Ek Hesap Kapatma!

QNB Finansbank KMH kapsamında kullanılan 250 TL iki gün için kullanılırsa yaklaşık 50 kuruşluk faiz ile karşılaşılmaktadır. Bu noktada kullanılan meblağ ve kullanılan tutarın kullanım süresi müşterinin karşılaşacağı faiz miktarını doğrudan etkilemektedir. QNB Finansbank avans hesap kapatma işlemi KMH borcu ödeme işleminden sonra yapılabilmektedir. KMH kapatma için QNB Finansbank şubeleri ile şahsen görüşmek gerekmektedir.