PTT ATM Para Çekme Limiti 2019! PTTmatik Para Çekme Limiti 2019!

PTT ATM Para Çekme Limiti 2019! PTTmatik Para Çekme Limiti 2019!

7 Ocak 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Türkiye’de 2 bin 150’ye yakın PTT şubesi bulunmaktadır. PTT, şubelerden hizmet vermenin yanı sıra PTTmatik’lerden de pek çok işlem yapılabilmektedir. Bakiye sorgulama, para çekme, para yatırma, fatura ödeme, HGS bakiye yükleme, cep telefonu TL yükleme, vb. gibi işlemlerinizi PTTmatik’lerden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın ATM’lerinden çekilebilecek maksimum nakit miktarı belli olduğu gibi PTTmatik’lerde de para çekme limiti bulunmaktadır. PTT ATM’lerinden yapılabilen işlemlerin yanı sıra PTT ATM para çekme limiti 2019 PTTmatik para çekme limiti 2019 hakkında detaylı bilgiyi de yazımızda bulabilirsiniz.

PTT ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019! PTT Kart Para Çekme!

PTT ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir. Günlük 1.500 TL’den daha fazla bir miktarda PTTmatiklerden para çekilmesi durumunda PTT, komisyon tahsil etmektedir. Bu miktar kart ile yapılan para çekim işlemleri için geçerlidir. PTTmatik para çekme limiti maaş müşterilerine uygulanmamaktadır. PTT maaş müşterileri istedikleri kadar PTT ATM’lerinden nakit çekim yapabilirler.

PTT ATM Kartsız Para Çekme Limiti 2019!

PTT ATM’lerinden kartsız olarak para çekmek mümkündür. Kartsız olarak para çekme işlemi yapabilmek için cep telefonu numaranız, TC kimlik numaranız ve gönderenin TC kimlik numarası gerekmektedir. Cep telefonu numaranız aracılığı ile yollanan parayı çekebilmek için hem kendi TC kimlik numaranızı hem de gönderenin TC kimlik numarasını girerek PTTmatik’den paranızı çekebilirsiniz. PTT ATM TC ile para çekme yolu ile kartınız olmasa dahi para çekimi yapabilirsiniz.

PTT ATM Para Yatırma Limiti 2019!

PTTmatiklerden tek seferde maksimum 40 banknot yatırılabilmektedir. Bunun yanı sıra PTT ATM’lerinden yatırılabilen maksimum tutar 20 bin TL kadardır.  PTT çalışma saatleri 2019, PTT mesai saatleri 2019 için buraya göz atabilirsiniz.

PTTmatik’ten Kartsız Yapılabilen İşlemler 2019!

PTT ATM’lerinden PTT kartınızla, nakit ile ya da kartsız olarak işlem yapılabilmektedir. PTT ATM’lerinden nakit ve kartsız yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Elektrik, su, doğalgaz, vb. gibi fatura ödemeleri,
  • En yakın PTTmatik sorgulama,
  • PTT kredi kartı borcu ödeme,
  • ADSL faturası ve özel telekom faturası ödeme,
  • Mobil havale ödeme,
  • PTTcell kontör/ TL yükleme,
  • Posta çeki hesabına para yatırma,
  • HGS ödeme,
  • GSM fatura tahsilatı,
  • Anlaşmalı banka işlemleri.