PayPal Facebook Kripto Para Birimi Libra Projesinden Ayrıldı!

PayPal Facebook Kripto Para Birimi Libra Projesinden Ayrıldı!

8 Ekim 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Geçtiğimiz haziran ayında Facebook yaptığı açıklamayla kripto para birimi projesini duyurmuştu. Projede yer alan 27 şirketten biri olan PayPal Facebook kripto para birimi Libra projesinden ayrıldı.  Projeden çekilen PayPal Facebook ile çeşitli alanlarda çalışmaya devam edeceklerini ve Libra’nın büyük hedefini hala desteklediklerini bildirdi.

PayPal Facebook Kripto Para Birimi Libra Projesinden Ayrıldı!

En yaygın kullanılan sosyal ağ platformlarından biri olan Facebook kendi kripto para birimi Libra’yı tanıtmıştı. Geçtiğimiz yazın başında Libra’yı tanıtan Facebook, bu projede 27 destekçi şirket ile birlikte idi. Global çapta finans alanında 27 dev firmanın desteklediği Facebook Libra projesinde Visa, Mastercard, Uber, Vodafone, eBay, Spotify gibi şirketler yer alıyor. Söz konusu şirketler arasında yer alan ve projenin başından beri desteleyen PayPal, Facebook Libra projesinden ayrıldığını duyurdu. Ödeme teknolojileri şirketi olan PayPal, Libra Association iş ortakları listesinden çıkarıldı.

Söz konusu ayrılık ile ilgili açıklamalarda bulunan PayPal, Facebook’un değerli stratejik ortakları olduğunu ve başka alanlarda birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Paypal, Facebook kripto para Libra proje amacını hala desteklediklerini ve ileride birlikte çalışmak için iletişimi koparmayacaklarını bildirdi.

Facebook kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra’yı 2020 yılında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Lakin Libra, bu gelişmenin ardından Amerika ve Avrupa’daki merkez bankalarının yanı sıra finans alanında düzenleyici kuruluşlarının muhalefeti ile karşılaştı. Twitter kripto para mı çıkarıyor haberi için buraya göz atabilirsiniz.