PASEU İşlem Tarihi Ne Zaman? PASEU Halka Arz Sonuçları!

PASEU İşlem Tarihi Ne Zaman? PASEU Halka Arz Sonuçları!

8 Haziran 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Sabit fiyat toplama yöntemi ile 6- 7 Haziran 2023 tarihlerinde halk arzı gerçekleşen PASEU halka arz sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlara göre halka arza 929.235 bireysel yatırımcı katılmıştır. Peki, PASEU işlem tarihi ne zaman, halka arz sonuçları nasıl, inceleyelim… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz

PASEU Halka Arz Sonuçları!

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş halka arzında birim fiyatı 25 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu arzda 34.000.000 TL nominal değerli paylar halka açılmış ve halka arz büyüklüğü 850.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir. Halka arza katılım beklenenden yüksek gerçekleşmiş ve yurt içi bireysel yatırımcıya tahsis edilen tutarın yaklaşık 2,3 katı; yurt içi kurumsal yatırımcıya tahsis edilen tutarın ise yaklaşık 3,4 katı fazla talep gelmiştir.

Halka arza katılan bireysel yatırımcı sayısı 929.235, ancak dağıtım 903.184 yatırımcıya yapılmıştır. Aradaki fark ise yanlış ya da eksik katılımdan dolayı gerçekleşmiştir. Bireysel katılımcıya en fazla 33 Lot (825 TL) dağıtım yapılmıştır. PASEU halka arzına katılan yurt içi kurumsal yatırımcı sayısı 69 olup, 68 yatırımcıya dağıtım yapılmıştır. Bunlara ek olarak arza katılım sağlayan yurt dışı kurumsal yatırımcı sayısı 3’tür ve aynı zamanda dağıtım yapılan yurt dışı kurumsal yatırımcı sayısı da 3 olarak gerçekleşmiştir.

PASEU İşlem Tarihi Ne Zaman?

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş halka arzının sonuçları açıklanmasının ardından yatırımcılar, PASEU ne zaman işleme başlar sorusunun cevabı merak konusu. PASEU işlem tarihinin 12 Haziran Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde olması öngörülmektedir.

PASEU Para İadesi Ne Zaman Gerçekleşir?

PASEU halka arzına katılım sağlayan yatırımcılar, talepleri doğrultusunda sahip oldukları paylar hesaplarına yansıdıktan sonra, halka arza katıldıkları paranın geri kalanının ne zaman iade edileceğini merak etmektedirler. Halka arzdan kalan paranın yatırımcının hesabına gönderilmesi için yasal süre 2 iş günüdür. Genellikle bu süre içerisinde yatırımcıya parası iade edilir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!