Önemli Hisse Haberleri 27 Eylül!

Önemli Hisse Haberleri 27 Eylül!

27 Eylül 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TARKM ATSYH SAHOL ADEL ADGYO EMKEL LIDFA NUHCM TETMT  YGYO VAKBN YKBNK YEOTK TKFEN RUBNS MIATK MEDTR KONTR ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 27 eylül itibarıyla yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların haricinde diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 27 Eylül 2023!

TARKM- Tarkim Bitki Koruma (TARKM.E) payları 27/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

ATSYH- Atlantis Yatırım Holding (ATSYH.E) payları 27/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecek.

SAHOL – Sabancı İklim Teknolojileri’ne 75 milyon dolar karşılığı TL tutarda sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

ADEL/ ADGYO/ EMKEL/ LIDFA/ NUHCM/ TETMT- Söz konusu hisseler 27/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

YGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun projelerde, borçlarda ve olağan faaliyetlerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

VAKBN – 98 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YKBNK – Yurt dışında 91 gün vadeli 23,3 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

YEOTK – Şirket ile Bemoni Engineering and Construction Limited arasında İşbirliği Anlaşması imzalandığı açıklandı.

TKFEN – Şirket tarafından Tekfen Yenilenebilir Enerji, Tekfen Varlık ve Taşınmaz Yönetimi ve Tekfen İnşaat unvanlı şirketlerin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

RUBNS – Şirketin ürün satışı kapsamında 19 – 22 Eylül arasında 4 şirketle 51,1 milyon TL’lik ürün satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

MIATK – Enerjey Enerji’nin %100 bağlı ortaklığı şirketlerin Depolamalı Elektrik Üretim Santrali Projeleri için Fotovoltaik GES ve bu santrallere bütünleşik Elektrik Depolama Tesisleri kurmak amacıyla EPDK’ya ön lisans başvurularında bulunulduğu açıklandı.

MEDTR – 27,2 milyon TL ile 3 aylık KKM hesabı açılmasına karar verildiği açıklandı.

KONTR – Şirketin %89 oranında bağlı ortaklığı Pomega’nın mevcut ortaklarından Rubellius’in 600 milyon dolar değerleme üzerinden %1 oranında öncelikli alım opsiyonunun kullandığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!