Önemli Hisse Haberleri 26 Kasım!

Önemli Hisse Haberleri 26 Kasım!

26 Kasım 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

#MEKAG #IEYHO #GENTS #DARDL #HEKTS #ENJSA #SASA #YEOTK #PENTA #TCELL #BIMAS #TTRAK #TSKB #SISE #AGESA #CMBTN #GLCVY ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 26 Kasım itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 26 Kasım 2023!

#MEKAG – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Meka İthalat ile yurt dışındaki iki şirket arasında Kırma Eleme Tesisi ve Beton Santrali satışı konusunda Distribütörlük Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#IEYHO – Şirket bağlı ortaklığı Işıklar Ambalaj’ın Konya’daki GES yapımı için Meram Elektrik ile Lisanssız Üreticiler İçin Dağıtım Sistemine Bağlantı Anlaşması imzalandığı açıklandı.

#GENTS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 235 milyon TL’den 1 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#DARDL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,2 milyar TL’den 5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#HEKTS- HEKTAŞ’ın yerli sebze tohumları Growtech Fuarı’nda tanıtıldı.

#ENJSA- Enerjisa Enerji’nin desteğiyle şirketleşen ilk girişim MIOTE oldu.

#SASA (Sasa Polyester)- SASA Başkanı Erdemoğlu: EBRD’nin yeni yatırımımızı finanse etmesi sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmamızı kolaylaştıracaktır.

#YEOTK- YEO Teknoloji, ION Membran’a yatırım yaptı.

#AGESA- AgeSA, yenilenebilir enerji taahhüdünü I – REC ile güçlendirdi.

#CMBTN- Çimbeton (#CMBTN.E) payları 24/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

#PENTA- (VBTS) kapsamında, Penta Teknoloji (#PENTA.E) payları 24/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

#TCELL #BIMAS #TTRAK #TSKB #SISE- Vakıf Yatırım, Turkcell ve Türk Traktör’ü model portföyüne eklerken, BİM, TSKB ve Şişecam’ı model portföyünden çıkardı.

#GLCVY – Şirketin TEB’in gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, satışa çıkarılan 266,7 milyon TL anapara büyüklüğündeki bireysel ağırlıklı portföy ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!