Önemli Hisse Haberleri 20 Kasım!

Önemli Hisse Haberleri 20 Kasım!

20 Kasım 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

YKBNK IZINV IHLGM TARKM SNPAM ONCSM EKOS PENTA MHRGY MIATK KONTR RUBNS KRVGD POLHO ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 20 Kasım itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 20 Kasım 2023!

#YKBNK – 105 gün vadeli 502,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#TAVHL – Şirketin işlettiği havaalanlarına ilişkin Ocak – Ekim dönemi yolcu trafiği %17 artışla 56,9 milyon kişiye yükseldiği medyada yer aldı.

IZINV- İz Yatırım Holding (#IZINV.E) payları 20/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

IHLGM / TARKM- (VBTS) kapsamında, İhlas Gayrimenkul (#IHLGM.E) ve Tarkim (#TARKM.E) payları 20/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

#SNPAM – Şirket faaliyetlerinde kullanılmak üzere Ali Cem Sönmez , Osman Sönmez ve Cemil Sönmez’den toplam 5,6 milyon TL sermaye avansı alındığı açıklandı.

#ONCSM – Halka arzdan elde edilen fonun 4,9 milyon TL’sinin kapasite artırımında, 14,6 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 3,1 milyon TL’sinin ise yurt dışı yatırımında kullanıldığı açıklandı.

#EKOS- Ekos Elektrik payları 21 Kasım tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

#PENTA – Şirketin Xerox’un Türkiye’deki kanal iş ortaklarının tek yetkili distribütörü olduğu açıklandı.

#MHRGY – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği, fiyat istikrarına ilişkin işlem gerçekleşmediği açıklandı.

#MIATK – Şirket bağlı ortaklığı Tripy Mobility’nin geliştirdiği Mobilite ve Depo Yönetimi Süreçlerinin İyileştirilmesi projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığı, proje bütçesinin 6,2 milyon TL olduğu açıklandı.

#KONTR – Şirketin Ankara’da yaklaşık 30 milyon dolar yatırım ile Yüksek Gerilim Gaz İzoleli Şalt Ekipmanları üretimi yapmak için seri üretim tesisi kurma kararı aldığı açıklandı.

#RUBNS – Şirketin 1 Ekim – 15 Kasım arasında yurtiçinde 15 farklı şirket ile toplam 105,1 milyon TL tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.

#KRVGD – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Sistem Pazarlama’nın ve Dünya93’ün bütün aktif ve pasifleriyle birlikte şirket devralınarak şirket bünyesinde kolaylaştırılmış usulde birleşmesi kararı sonrasında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#POLHO – Şirket bağlı ortaklığı Poliport Kimya tarafından 5.850 m3 kapasiteye sahip olan sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi ve modernizasyonu için yatırım kararı alındığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!