Önemli Hisse Haberleri 16 Ekim!

Önemli Hisse Haberleri 16 Ekim!

16 Ekim 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

YEOTK KCHOL DOFER BSOKE ALMAD ENSRI OZKGY ONCSM ARDYZ BOBET ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 16 ekim tarihi itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bunların dışında Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 16 Ekim 2023!

YEOTK – Şirketin iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları’nın Bahreyn Hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen 84,8 MWP kapasiteli GES Projesi için GETAS Energy Company W.L.L. şirketi ile işbirliği sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

KCHOL – Şirketin bağlı ortaklığı AYGAZ’ın %20 oranında pay sahibi olduğu Enerji Yatırımları tarafından 5,4 milyar TL tutarında nakit avans kar payı dağıtılmasına karar verildiği açıklandı.

DOFER – Şirket payları 16 Ekim’de (bugün) Borsa’da işlem görmeye başladı.

BSOKE- Batısöke Çimento (BSOKE.E) paylarında 16/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak ve hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de devam edecek.

ALMAD/ ENSRI/ OZKGY- (VBTS) kapsamında, Altınyağ Madencilik (ALMAD.E), Ensari Deri (ENSRI.E) ve Özak GYO (OZKGY.E) payları 16/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ONCSM- Dr.Abdurrahman YURTASLAN Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan “2023 Yılı 2 Aylık Kemoterapi İlaç Hazırlama Hizmet Alımı” ihalesine katılmış olup; şirkete 4.103.886,60TL bedelle ihale edilmesine karar verilmiştir.

ARDYZ- Hatay Büyükşehir Belediyesi ile 7 noktada giriş ve çıkışlarda 2 yönlü 18 adet ortalama hız ölçüm sistemi, 18 noktada kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, 2 adet mobil EDS ve EDS’nin kontrol edileceği izleme odasının düzenlenmesi ve kurulumu, Sistemlerin işletilmesi işi için gelir paylaşımı modeli ile 15 yıl süreli sözleşme imzalamıştır.

BOBET- Bobet, IC İÇTAŞ İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ile Sarıyer Kilyos Karayolu Tünel projesi için hazır beton üretim,tedarik ve nakliye sözleşmesi imzalanmıştır. Proje kapsamında yaklaşık 1.250.000.000 TL değerinde hazır beton üretim, tedarik ve nakliye işi olacaktır.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!