MTRKS: Matriks Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama Yaptı

MTRKS: Matriks Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama Yaptı

7 Eylül 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MTRKS: Matriks haber ve söylentilere ilişkin açıklama yaptı… Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Borsa İstanbul’da MTRKS kodu ile işlem gören hisseleri, son 1 haftalık süreçte şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviyeden yüzde 50’yi aşkın kayıp yaşadı. Maksimum 81,85 lirayı gören hisse değeri, 6 Eylül Salı gününü 38,52 liradan kapattı. Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri hakkında çeşitli mecralarda çıkan haber ve söylentilere karşı şirketten açıklama yapıldı. Söz konusu açıklama haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

MTRKS: Matriks Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama Yaptı

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 02.09.2022 tarihinde yapmış olduğumuz KAP duyurusu sonrasında da Şirketimizin faaliyetleri ve ortaklık yapısı konusunda sosyal medyada yer alan asılsız – yanlış bilgiler ve pay senedimizdeki olağan dışı fiyat hareketleri dolayısıyla yatırımcılarımızdan yoğun bir şekilde  bilgi talebi gelmeye devam etmektedir. Yatırımcılarımızı bilgilendirmek amacıyla bu KAP açıklamasını yapma zorunluluğu doğmuştur.

Son yapılan internet haberleri ve sosyal medya mesajlarında Şirketimizin İngiltere’de kurulu söz konusu şirketin sahibi olduğu ve bu şirket üzerinden kara para aklandığı gibi gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan açıklamalar yer almaktadır. Bu ifadeler doğru değildir. Ayrıca halka açık şirketimizin yönetim kurulu üyelerinin İngiltere’de kurulu söz konusu şirketin yönetim kurulu üyeleri imiş gibi yansıtılması tam bir manipülasyon ve çarpıtmadır. Söz konusu liste Matriks yönetim kurulu üyelerini göstermektedir.

Konuya ilişkin olarak, haberi yayınlayan haber sitesi ve haberi hazırlayan gazeteciden haberi düzeltmeleri istenmiş olup, gereği yerine getirilmezse suç duyurusu da dahil olmak üzere tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, maddi ve manevi zararlarımızın telafisi için yargı yoluna başvuracağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Matriks Yönetim Kurulu ”