MTRKS: Matriks Enqura İle İşbirliği Anlaşması İmzaladı

MTRKS: Matriks Enqura İle İşbirliği Anlaşması İmzaladı

5 Ekim 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

MTRKS: Matriks Enqura ile işbirliği anlaşması imzaladı… Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada banka ve finansal kuruluşlara dijital bankacılık, sigortacılık, ödeme sistemleri, yapay zeka platformu, kimlik doğrulama ve uzaktan müşteri edinimi gibi ürünler sunan Enqura arasında iş birliği anlaşması yapıldığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

MTRKS: Matriks Enqura İle İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz ile banka ve finansal kuruluşlara dijital bankacılık, sigortacılık, ödeme sistemleri, yapay zeka platformu, kimlik doğrulama ve uzaktan müşteri edinimi gibi ürünler sunan Enqura arasında iş birliği anlaşması yapılmıştır.

Enqura ve Matriks’in iş birliği ile aracı kurumların ‘Uzaktan Müşteri Edinim ve Kimlik Doğrulama’ işlemlerinde SPK mevzuat düzenlemesine hızlı ve kolay uyum sağlamaları hedeflenmiştir.

Aracı kurumlar ilk adım olarak, Enqura tarafından geliştirilmiş EnSecure Soft OTP ürünüyle, Matriks’in desktop, mobil ve web tabanlı uygulamaları üzerinden müşterilerinin çok faktörlü kimlik doğrulamasını yapabilecek olup bu sayede aracı kurum müşterileri, yasal mevzuata uygun olarak dijital kanallar fark etmeksizin milisaniyeler içinde oturum açabilecek, oturum içindeki işlemleri onaylayabilecektir. Aracı kurum merkezine kurulacak alt yapı sayesinde farklı uygulamalar arasındaki geçişleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

Yapılan iş birliğinin Şirketimizin cirosuna ve karlılığına büyük bir etkisi olmayacağı öngörülmektedir. ”