TEZOL: İzmir Torbalı Üretim Tesisinde Çıkan Yangın Üretime 1 Gün Ara Verdirdi

TEZOL: İzmir Torbalı Üretim Tesisinde Çıkan Yangın Üretime 1 Gün Ara Verdirdi

6 Ekim 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TEZOL: İzmir Torbalı üretim tesisinde çıkan yangın üretime 1 gün ara verdirdi… Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Şirketin İzmir-Torbalı’da bulunan üretim tesislerinde, geri dönüşümlü atık kağıt stoklarımızın bulunduğu açık alanda, 4 Ekim 2022 günü sabahı henüz kaynağı belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktığı belirtildi. Yangının herhangi bir can kaybı yaşanmadan, az hasarla atlatıldığı ve gerek fabrikanın gerekse de hammaddelerin sigorta kapsamında olduğu vurgulandı. Yangın nedeniyle üretime 1 gün ara verilen tesiste üretimin 5 Ekim 2022 itibariyle yeniden başladığının altı çizildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

TEZOL: İzmir Torbalı Üretim Tesisinde Çıkan Yangın Üretime 1 Gün Ara Verdirdi

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin İzmir-Torbalı’da bulunan üretim tesislerinde, geri dönüşümlü atık kağıt stoklarımızın bulunduğu açık alanda, 4 Ekim 2022 günü sabahı henüz kaynağı belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Yangın, gerek şirketimiz yangın söndürme ekiplerinin gerekse itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile başka alanlara sıçramadan kontrol altına alınmış ve söndürülmüştür. Yangın sırasında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır.

Bugün itibarıyla hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Fabrikamızın tamamı ve stoklarımız sigorta kapsamında olup, ekspertiz çalışmaları başlamıştır. Yangın nedeniyle güvenlik amaçlı olarak üretime bir gün ara verilmiştir. Üretim faaliyetlerimiz 5 Ekim 2022 tarihi itibarıyla tekrar başlamıştır. ”