MAREN: Margün Enerji İlk İşlem Gününe Çalkantılı Başladı

MAREN: Margün Enerji İlk İşlem Gününe Çalkantılı Başladı

30 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MAREN: Margün Enerji ilk işlem gününe çalkantılı başladı… Geçtiğimiz hafta pay başına 8,30 TL’den halka arzı gerçekleştirilen Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisseleri MAREN kodu ile bugün (30 Eylül 2021 Perşembe) Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. İşlem öncesi teorik işlemlerde tavan eşleşmeleri görülen hisse fiyatı akabinde taban yakınına kadar geriledi. İlk işlem günü açılışını 8 liranın altından yapan MAREN payı 7,77 lira seviyesine kadar gerilese de bu noktadan toparlanma geldi. Haberimiz devamında MAREN fiyatlanmaları hakkında bilgi verilmiştir incelenebilir. Ayrıca YEOTK hakkında bilgi haberimiz için de buraya göz atılabilir.

MAREN: Margün Enerji İlk İşlem Gününe Çalkantılı Başladı

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi payı MAREN payları ilk işlem gününe son derece hareketli bir giriş yaptı. 100 milyon lotla halka arz olan ve halka arzına 1,69 kat talep gelen MAREN’in açılış fiyatı 8 lira civarından gerçekleşti.

8 lira seviyesinde tutunmaya çalışan hisse bu noktadan 7,77 liraya kadar sarktı ve bu seviyeden gelen alımlarla yönünü yukarıya çevirdi. Önce 8 lira seviyesine geri gelen ve sonrasında bu düzeyi aşan hisse fiyatı; halka arz fiyatı olan 8,30 lira noktasının da üzerine çıkmayı başardı.

Şu ana kadar (12:00) gün içerisinde en yüksek 8,44 lira seviyesini gören MAREN pay fiyatı bu düzeyde tutunamayarak geri döndü. Hali hazırda 8,20 lira civarında işlem gören MAREN payları halka arz fiyatının yüzde 1 kadar altında bulunuyor. Şirket paylarının bugün gün içerisinde ve takip eden işlem günlerinde göstereceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip ediliyor.