KIMMR: Kim Market Borsada Bu Hafta İşlem Görmeye Başlıyor

KIMMR: Kim Market Borsada Bu Hafta İşlem Görmeye Başlıyor

19 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KIMMR: Kim Market borsada bu hafta işlem görmeye başlıyor… Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arzı geçtiğimiz hafta (16-17 Eylül 2021 Perşembe – Cuma günleri) gerçekleştirilen talep toplama işlemi ila tamamlandı. Şirket hisseleri 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Borsa İstanbul’da KIMMR ( kimmr ) kodu ile işlem görmeye başlayacak. Haberimiz devamında KIMMR halka arzı ile ilgili detaylı bilgilere yer verilmiştir, incelenebilir. Ayrıca YEOTK ABD Hükümeti ödemeli iş aldı haberi için buraya göz atılabilir.

KIMMR: Kim Market Borsada Bu Hafta İşlem Görmeye Başlıyor

16-17 Eylül 2021 Perşembe – Cuma günleri; nakit, T+1 ve T+2 bakiyeler ile 65 milyon lot için pay başına 3,5 TL’den talep toplama işlemini gerçekleştiren KIMMR yatırımcıdan yoğun talep gören halka arzlar arasında yerini aldı. 4,36 lira olarak belirlenen fiyat üzerinden yüzde 19,90 oranında iskontolu olarak 3,5 liradan halka arz edilen şirket hisselerine yaklaşık 170 bin yatırımcıdan talep geldi. Bu doğrultuda; halka arza Perşembe günü başvuran yatırımcılara 333 lot ve Cuma günü başvuran yatırımcılara ise 332 lot dağıtım gerçekleştirildi.

Şirket, halka arzdan elde ettiği geliri şu şekilde kullanacağını beyan etti: Yüzde 35 ila yüzde 50 oranında organik ve inorganik büyümede, yüzde 25 ila yüzde 40 aralığında işletme sermayesi olarak, yüzde 10 ila yüzde 25 aralığında ise alternatif satış kanallarında. Fiyat istikrarı uygulanmayacak olan hissede şirketin şu taahhütleri bulunuyor: Şirket 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapmayacak. Şirket bu süreçte yeni pay da satmayacak. Şirket ortakları 6 ay boyunca yeni pay satmayacak ve 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında pay satışı gerçekleştirmeyecek.

Tacirler Yatırım tarafından tamamlanan halka arz süreci sonunda bu hafta Borsa İstanbul’da (BIST) KIMMR kodu ile işlem görmeye başlayacak şirketin halka arzına tüm kurumlardan katılım sağlandı. Eşit dağıtım yöntemi ile tabana yayılan halka arzlar arasında yerini aldı. Şirketin yatırımcıları kimmr’in borsada işlem görmesini beklemeye başladı.