IZMDC: İzmir Demir Çelik İzdemir Enerji Halka Arzından Vazgeçti

IZMDC: İzmir Demir Çelik İzdemir Enerji Halka Arzından Vazgeçti

26 Haziran 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

IZMDC: İzmir Demir Çelik İzdemir Enerji Halka arzından vazgeçti… İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; şirketin bağlı ortaklığı konumunda bulunan İzdemir Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin halka arzı için daha önce kamuoyuna bilgilendirme yapıldığı ve çalışmalara başlandığı hatırlatıldı. Açıklamada; halka arza ilişkin mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında halka arz için gerekli şartların oluşmadığı ve bu sebeple söz konusu halka arzdan şartların daha uygun olduğu bir dönemde yapılmak üzere şu an için vazgeçildiği belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca IZMDC haberleri için de buraya göz atılabilir.

IZMDC: İzmir Demir Çelik İzdemir Enerji Halka Arzından Vazgeçti

İzmir Demir Çelik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 11.02.2021 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamamızda İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin halka arzına ilişkin çalışmaların devam etmekte olduğu, henüz bağlayıcı karar alınmamasına karşın, çalışmaların hızlandırılması adına İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ile “Halka Arz Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Verilmesine İlişkin Yetkilendirme Sözleşmesi” imzaladığı  belirtilmişti.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 25.06.2021 tarihli toplantısında; danışman aracı kurum olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)’nın değerlendirmesi de dikkate alınarak, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. finansal tabloları ve güncellenen mevzuat çerçevesinde yapılan değerlendirmeler ile halka arza ilişkin mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin halka arzı için gerekli şartların oluşmadığına ve bu sebeple söz konusu halka arz’dan şartların daha uygun olduğu bir dönemde yapılmak üzere şu an için vazgeçilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”


IZMDC: İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi İzdemir Halka arzından vazgeçti haberi için yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/944260