NTHOL MERIT: Net Holding ve Merit Turizm’den KKTC Turizm Faaliyetleri Açıklaması

NTHOL MERIT: Net Holding ve Merit Turizm’den KKTC Turizm Faaliyetleri Açıklaması

27 Haziran 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

NTHOL MERIT: Net Holding ve Merit Turizm’den KKTC turizm faaliyetleri açıklaması… Net Holding Anonim Şirketi ve Merit Turizm Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi KKTC’de Kapalı Devre Turizm Faaliyetleri ile ilgili gelişmeler hakkında açıklamada bulundu. Haberimiz devamında şirketlerden yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca borsa sektörlere göre şirketler listesi 2021 için de buraya göz atılabilir.

NTHOL MERIT: Net Holding ve Merit Turizm’den KKTC Turizm Faaliyetleri Açıklaması

Şirketlerden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ K.K.T.C. Bakanlar Kurulu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesinin Corona Virüs (Covid-19) hakkında almış olduğu ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmasına karar verilen ek tedbir kararları ve istisnaları çerçevesinde; vaka sayılarındaki düşüşle orantılı bir şekilde alınan tedbirleri kademeli olarak azaltmaya devam etmektedir.

Bu gelişmeler doğrultusunda “Kapalı Devre Turizm” faaliyetlerinin süresi 4 Gece 5 Gün olarak devam etmekte olup, yine bu doğrultuda kullanılacak olan Charter sefer sayısı haftalık azami 11’dir.

Charter seferler ile ülkeye gelip 5 günden fazla kalacak kişiler 5. Gün testlerini yinelemeleri kaydı ile kalış sürelerini uzatılabileceklerdir.

Kapalı otel turizmine girmek isteyen ve tarifeli uçak ile gelecek çift aşılı kişilerin el bilekliği ile kapalı otel turizmi yapan otellere gidebileceklerdir.

Ayrıca Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlenmesi talep edilen ek charter seferler Sağlık Bakanlığı’nın iznine tabi olacaktır.

Saygıdeğer Yatırımcılarımızın bilgisine sunulur. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/944328