İsviçre Kredi Çekmek İsviçre Bankalarından Kredi Almak

İsviçre Kredi Çekmek İsviçre Bankalarından Kredi Almak

31 Mart 2020 0 Yazar: Suat Bulut

İsviçre bankacılık alanında dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi konumunda bulunuyor. Uzun yıllardır güvenilirliği ile ön plana çıkan İsviçre bankalarından kredi almak İsviçre’de yerleşikler için, Avrupa Birliği ülkelerinden herhangi birinin vatandaşları için ya da İsviçre bankalarında mevduatları olanlar için mümkündür. Sayılan 3 gruptan biri arasında yer alanlar İsviçre’den kredi almak konusunda sıkıntı yaşamazlar. Bunun yanı sıra İsviçre’den kredi kullanmak isteyenler için farklı bir seçeneği de İsviçre Kredi Çekmek İsviçre Bankalarından Kredi Almak başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. İsviçre’de kredi çekmek konusunu detaylandıralım.

İsviçre’den Kredi Almak / İsviçre’de Kredi Çekmek!

İsviçre’den kredi almak için klasik şube bankacılığı hizmeti veren bankaları kullanmak ilk seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda yukarıda da belirttiğimiz üzere İsviçre bankalarında hesapları ve bu hesaplarında mevduatları bulunan kişiler kredi kullanmakta herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. İsviçre’de yerleşik kişiler için İsviçre’de kredi çekmek ise büyük oranda Crif kredi skoruna bağlıdır denilebilir. Kredi kayıt bürosu olarak hizmet veren ve kişilerin ödeme alışkanlıklarını data olarak alt yapısında bulunduran Crif AG İsviçre’de kredi başvurusu yapan kişilerin karşısına çıkan en önemli konudur.

Bunlara ek olarak Almanya, Avusturya ya da Hollanda gibi ülkelerde ikamet ettiği halde İsviçre’den kredi almak isteyen kişiler de bulundukları ülkenin kredi kayıt bürosu notları ile (Almanya için Schufa, Avusturya için KSV 1870 ve Hollanda için BKR) İsviçre bankalarına kredi başvurusunda bulunabilirler. İkamet ettikleri Avrupa Birliği ülkesindeki kredi skorlarının olumlu olması kişilerin İsviçre’den kredi alabilmelerini kolaylaştırmaktadır. İsviçre bankaları nelerdir, İsviçre bankaları listesine de buradan göz atabilirsiniz.

Banka Harici İsviçre’de Kredi Çekmek Mümkün Mü?

İsviçre’de bankaların haricinde kredi kullanmak da mümkündür. İsviçre finansal sistemine dahil konumda olan, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerden (KOBİ) finans alanında faaliyet gösteren bazı şirketler de İsviçre’de kredi verme yetkisine sahiptir. Bu şirketlerden örnek vermek gerekirse; 6 yıldır Zürih merkezli olarak faaliyet gösteren eny Finance AG, eny Credit olarak finansal ihtiyaçlara çözüm sağlamaktadır. Eny Credit hakkında ve Eny Credit kredi ürünleri hakkında daha sonraki yazılarımızda detaylı bilgilendirme yapacağız. İsviçre Frangı dolar paritesi, İsviçre Frangı Euro paritesi, CHF kodlu İsviçre Frangı hakkında da buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca İsviçre Kredi Çekmek İsviçre Bankalarından Kredi Almak konusu hakkında aklınızdaki soruları ve yorumlarınızı yazı altındaki yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.