KSV Avusturya Nedir Avusturya KSV1870 Kredi Notu

KSV Avusturya Nedir Avusturya KSV1870 Kredi Notu

31 Mart 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Orta Avrupa ülkesi Avusturya, Avrupa’nın ve dahi dünyanın gelişmiş ekonomileri arasında bulunmaktadır. Bunu da oturmuş yapılarına ve sağlam bankacılık sistemlerine borçludurlar. Avusturya’da hem bankaları, hem tüketicileri ve hem de şirketleri koruyan bir sistem mevcuttur. Bu sistemin adı kısaca KSV’dir. KSV Avusturya nedir? Avusturya’da KSV olarak kullanıldığı gibi; genellikle KSV1870 olarak da kullanılmaktadır. KSV nedir, KSV1870 nedir ya da KSV 1870 nedir sorusuna verilebilecek en kısa ve net cevap; “Kredi Koruma Derneği” şeklindedir. KSV Avusturya Nedir Avusturya KSV1870 Kredi Notu haberimizde detayları inceleyelim…

KSV Avusturya Nedir Avusturya KSV1870 Kredi Notu

KSV Avusturya’daki kredi koruma derneğidir. 1879 yılında kurulan KSV, bu nedenle KSV 1870 ya da KSV1870 şeklinde de kayıtlarda yer almaktadır. KSV Derneği Avusturya’daki ekonomik faaliyetleri şahıs bazında takip etmekte ve bilgi toplamaktadır. Bu sayede bir bilgi havuzu oluşturan KSV’den; bankalar, şirketler, kurum ve kuruluşlar bilgi talep etmektedirler. Bu bilgiler; kişilerin daha önceki ekonomik faaliyetlerini yansıtmaktadır. Kişilerin ödemelerini, kredi başvurularını, kredi taksitlerini, borçlarını, ödeme geçmişlerini, taksitli alışverişlerini bilgi havuzunda toplayan KSV; bu sayede yeni kredilerin geleceğini korumakta ve ekonomik düzenin sarsılmasını önlemektedir. Avusturya emeklilik şartları, Avusturya emeklilik maaşı gibi unsurlar hakkında bilgi edinmek için de buraya göz atabilirsiniz.

Avusturya’da Kredi Kullanmak İçin KSV Önemli!

Avusturya’da kredi kullanmak isteyen kişilerin önüne çıkan en önemli unsurlardan birisi de KSV’dir. Avusturya genelinde kredi kullanma, taksitli alış veriş yapma yahut herhangi bir mali yükümlülük barındıran sözleşme yapma durumunda kişilerin KSV notu dikkate alınmaktadır. Bu nedenle KSV belgesi ilgili bankalarca ya da kurumlarca talep edilmektedir. KSV notu ya da KSV puanı Avusturya’daki ekonomik faaliyetler için kritik öneme sahiptir diyebiliriz.

KSV Belgesi Nasıl Alınır? KSV Başvuru Mümkün Mü? KSV’den Bilgi Almak!

Avusturya’da ikamet eden yerleşikler KSV’den bilgi alabilmektedirler. Kişiler hangi bilgilerinin KSV’de yer aldığını, KSV skorunun ne durumda olduğunu KSV’ye başvurarak öğrenebilirler. KSV iletişim için gereken bilgiler KSV resmi internet sitesinde verilmiştir.

  • KSV Telefon No: +43 50 1870-1000
  • KSV Fax No: F: 050 1870-99 1000
  • KSV E-Mail: [email protected] (Ayrıca KSV resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu ile de KSV ile iletişime geçilebilmektedir.)

KSV Çalışma Saatleri Pazartesi’den Cuma’ya hafta içi her gün sabah saat 8’den akşam saat 5’e kadardır. Avusturya para birimi Euro mu, Şilin nedir, Avusturya para birimi kaç TL buradan öğrenebilir ve Avusturya Şilini hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bunun yanı sıra KSV hakkında soru ve görüşlerinizi yazımızın altında bulunan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.