İş Bankası Altın Hesabı 2020

İş Bankası Altın Hesabı 2020

13 Ocak 2020 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Birikimleri en karlı şekilde değerlendirmek, doğru yatırım aracına yönelmek büyük önem arz etmektedir. Birikiminiz TL, dolar, Euro ya da altın olabilir. Birikimlerinizi değerlendirmeniz için İşbank’ta pek çok seçenek bulunmaktadır. İş Bankası vadeli ya da vadesiz mevduat hesapları, İşbank döviz mevduat hesabı, İş Bankası vadesiz altın hesabı, İşbank vadeli altın hesabı, İşbanka’sında bulunan bazı yatırım aracı seçeneklerindendir. Bu yazımızda yatırım kanallarından İş Bankası altın hesabı 2020 İşbank vadesiz altın hesabı 2020! hakkında detaylı bilgi verilmesi amaçlanmıştır.

Biriktirdiğiniz altınları evinizde muhafaza etmek yerine İş Bankası vadesiz altın hesabı açtırarak bankada tutabilirsiniz. Altın hesabı, altınlarınızı kaybolma ya da çalınma riskine karşı güvende tutmaktadır. Bunun yanı sıra İşbank altın hesabı sayesinde fiziki olarak altın almanıza gerek kalmaz. Birikiminize ekleme yapmak istediğinizde elinizdeki nakit kadar gram altın almış gibi paranızı altın hesabınıza yatırabilirsiniz. İstediğiniz an alıp istediğiniz zaman nakde çevirebilirsiniz. İş Bankası vadesiz altın hesabı özellikleri aşağıda belirtilmiştir. Diğer yatırım kanallarına buradan göz atabilirisiniz.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı 2020 Özellikleri!

  • İşbank altın hesabı ile birikimlerinizi altın olarak değerlendirebilir, dilediğiniz an alıp dilediğiniz an nakde çevirebilirsiniz.
  • İşbank vadesiz altın hesabı ile çalınma ya da kaybolma riski olmadan altın birikimlerinizi güvende tutabilirsiniz.
  • İş Bankası vadesiz altın hesabı kapsamında 0,01 gram 995/1000 (0,01 XAU) saflıktaki altın ve katları şeklinde birikim yapılabilmektedir. Bu sayede elinizdeki ufak meblağlarla da birikiminize katkıda bulunabilirsiniz. Yani illaki 1 gram altın değeri kadar para biriktirip hesabınıza o şekilde yatırmanıza gerek yoktur. İster 50 TL ister 500 TL altın hesabınıza yatırabilir, birikiminizi artırabilirsiniz.
  • İşbank altın hesabı dahilinde 1 gram 995/1000 saflıktaki altın 1 XAU değerine eşit sayılmaktadır.

İşbank altın hesabı dahilinde yapılan işlemlerde altın saflığı ekranlarda ve dekontlarda 995/1000 ile 1000/1000 şeklinde ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra fiziki altın işlemlerinde bankaya en az 3 gün evvelinden haber verilmesi, 5 kg ve üzeri talep edilmesi halinde borsadan teslim alınarak yapılabilmektedir.

  • İşbank altın hesabı dahilinde bulunan miktarın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) garantisi altındadır.
  • İş Bakası altın hesabı alış satış fiyatları konusunda da, İş Bankası tarafından ilan edilen altın alış fiyatı altın geri alış fiyatını; İşbank tarafından ilan edilen altın satış fiyatı ise bankanın hesaba altın satışı yapabileceği fiyatı göstermektedir.
  • İş Bankası vadesiz altın hesabı kapsamında banka müşteriden her hangi bir masraf ya da komisyon tahsil etmemektedir. Altın alış satışından doğan kazançlar üzerinden vergi kesintisi yapılmamaktadır.

İş Bankası altın hesabı başvurusu İşbank şubelerinden, internet ve mobil şubeden yapılabilmektedir. İşbank vadeli altın hesabı, İşbank vadesiz altın hesabı açtırarak birikimlerizi güvende tutabilirsiniz. Garanti Bankası altın hesabı hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.