İş Bankası Alipay İşbirliği Artık Fiziki POS’larda!

İş Bankası Alipay İşbirliği Artık Fiziki POS’larda!

26 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

İş Bankası ile Alipay işbirliği e- ticaret kapsamında idi. Yapılan yeni anlaşma ile İş Bankası Alipay işbirliğini fiziki POS’larına taşıdı. Yurt dışı ödeme kabulünde geniş bir ödeme ağına sahip olan İş Bankası 2017 yılından bu yana e- ticarette Alipay ile ödeme kabul ediyordu. İş Bankası bu hamlesi ile ticarette küreselleşme yolunda önemli bir adım daha atmış oldu.

İş Bankası Alipay İşbirliği Güçleniyor!

İş Bankası yeni bir adımla Alipay’i artık üye iş yerlerindeki POS cihazlarında getirdi. Alipay iş birliği hakkında açıklamalarda bulunan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, ticarette sınırların ortadan kalkması ve küreselleşme ile birlikte daha geniş kitlelere hitap etmek gerektiğini ve bu konuda adaptasyonun çok önemli olduğunu belirtti. İş Bankası 2017 yılından bu yana online alışverişlerde Alipay ile ödeme kabul etmekteydi. Varılan yeni noktada ise ülkemize gelen Çinli turistlere ödeme kolaylığı sağlamak adına İşbank üye işy erlerinden Alipay ile ödeme kabul edilebilir duruma geldi.

Alipay nedir Alipay nasıl kullanılır, Alipay Aliexpress hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Alipay küresel çapta, iş ortakları ile birlikte 1,2 milyarı aşkın kullanıcıya hizmet vermektedir. Ülkemizi ziyaret eden Çinli turist sayısının her geçen yıl artması da ödeme kolaylığı sağlamak için Alipay ile işbirliğinin yolunu açmıştır. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, ülkemizi ziyaret eden Çinli turistlerin Alipay cüzdanları ile İşbank üye iş yerlerinden rahatlıkla ödeme yapabileceklerini, bu uygulama ile onların kendi ülkelerindeymişçesine rahat etmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Alipay’in Rusya, Tayvan, Hong Kong, Orta Doğu bölge sorumlusu Genel Müdür Venetia Lee, e- ticarette gerçekleştirilen işbirliğinin fiziki POS alanına da taşıyarak daha da güçlendirdiklerini belirtti. Bu gelişmenin hem Çinli turistler hem de İş Bankası için pozitif yönlü sonuçlar doğuracağını deklare etti.