Hisse Haberleri SOKE TLMAN BYRK ULAS VERUS KATMR YEOTK NETAS BRKO ASTOR CEMTS LIDER 4 Ocak

Hisse Haberleri SOKE TLMAN BYRK ULAS VERUS KATMR YEOTK NETAS BRKO ASTOR CEMTS LIDER 4 Ocak

4 Ocak 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

SOKE TLMAN BYRK ULAS VERUS KATMR YEOTK NETAS BRKO ASTOR CEMTS LIDER hisse haberleri 4 Ocak 2023 tarihi itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan incelenebilir. Bununla birlikte diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atılabilir.

Hisse Haberleri SOKE TLMAN BYRK ULAS VERUS KATMR YEOTK NETAS BRKO ASTOR CEMTS LIDER 4 Ocak 2023

SOKE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 4 – 5 – 6 Ocak’ta toplanacak.

TLMAN – Şirket ile Med Marine 4,3 milyon euro bedelle açık deniz römorkörü yapım sözleşmesi imzalandığı, 0,86 milyon euro peşinat ödendiğini açıkladı.

BYRK– Bayrak EBT Taban, Sinop OSB’de kurulması planlanan yeni tesis için yatırım teşvik belgesi aldı.

ULAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Şubat’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

VERUS – Şirketin %40,75 oranında pay sahibi olduğu Aldem Çelik Endüstri’nin Yalova Avrasya OSB mülkiyetinde bulunan toplam 68.892 m2 büyüklüğünde 9,3 milyon euro bedelle arsa satın alındığı açıklandı.

KATMR– Katmerciler, 4.15 milyon dolar tutarında yeni sözleşme imzaladı.

YEOTK – Şirketin %100 bağlı ortaklığı YEO Enerji’nin 27,8 MW RES Üretim santrali ve aynı santrale entegre 27,8 MW saat kapasiteli Bataryalı Elektrik Depolama Tesisi ön lisansı için EPDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

NETAS – Şirketin TTKOM ile sabit internet erişim şebekesi dahilinde kullanılacak olan BNG yazılım ve donanımlarının tedariki, kurulumu, entegrasyonu ve bakım/destek hizmetlerinin sağlanmasına yönelik 4,0 milyon dolar bedelli yeni sözleşme imzalandığı açıklandı.

BRKO- Birko’nun arazisinin satışı ile ilgili açtığı davada mahkeme ihalenin feshi kararı verdi.

ASTOR – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 11 – 12 – 13 Ocak’ta toplanacak.

CEMTS– Çemtaş Çelik bugün (4 Ocak) yaptığı açıklama ile üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu.

LIDER– LDR Turizm Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle LIDER payında 04/01/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut “Açığa Satış Yasağına” ilave olarak “Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas”, “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması”, “Emir Toplama Bilgi Yayınının Kısıtlanması” ve “Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacak.