TNZTP Kaç Lot Verir? Tapdi Hisse İşlem Tarihi Ne Zaman?

TNZTP Kaç Lot Verir? Tapdi Hisse İşlem Tarihi Ne Zaman?

3 Ocak 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi ya da nam-ı diğer Özel Tınaztepe Hastanesi halka arzına geçtiğimiz hafta yayımlanan SPK Bülteni’nde onay çıkmıştı. Borsa İstanbul’da TNZTP kodu ile işlem görecek şirketin halka arzı için talep toplaması bu hafta gerçekleştirilecek. TNZTP kaç lot verir, eşit mi oransal mı dağıtım yapılacak, Tapdi hisse talep toplama tarihleri ve işlem tarihi ne zaman gibi sorular başta olmak üzere; TNZTP halka arzına dair detaylı bilgiler içeriğimizde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

Tapdi Hisse Halka Arz Tarihi Ne Zaman? TNZTP Hisse Fiyatı Ne Kadar?

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi halka arzı için talep toplama tarihleri; 5 Ocak 2023 Perşembe ve 6 Ocak 2023 Cuma günü olarak açıklanmıştır. TNZTP hisse fiyatı yüzde 27,37 iskontolu şekilde 10,21 TL olarak belirlenmiştir. (İskontosuz fiyat 14,06 TL olarak tespit edilmişti).

TNZTP Eşit Mi Oransal Mı?

Tapdi halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Halka arz edilecek 28 milyon lot, başvurucular arasında eşit dağıtım yöntemi ile lot başına 10,21 TL’den satılacak. TNZTP halka arz büyüklüğü 285 milyon 880 bin TL olacak.

TNZTP Kaç Lot Verir? TNZTP Kaç Lot Düşer?

TNZTP hisse başvurucu başına kaç lot düşer sorusuna net cevap vermek mümkün olmamakla birlikte; önceki halka arzlara başvuran yatırımcı sayısı dikkate alındığında; TNZTP hisseden yatırımcı başına 30 ila 40 lot arasında düşmesi muhtemel görünmektedir. Ancak bunun bir öngörüden ibaret olduğu dikkate alınmalı ve her yatırımcı kendi kararını vererek halka arza katılmalı ya da katılmamalıdır.

Tapdi Halka Arzına Katılabilen Aracı Kurumlar Hangileri? TNZTP Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi ya da nam-ı diğer Özel Tınaztepe Hastanesi halka arzına bütün aracı kurumlardan katılım sağlanabilecek. TNZPT borsada ne zaman işlem görecek sorusuna henüz net bir cevap vermek mümkün değil, zira bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Tapid hissenin 9 Ocak Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde işlem görmeye başlaması bekleniyor.