Hisse Haberleri MIATK BIZIM ZEDUR SASA IZMDC IEYHO ISCTR YEOTK GESAN DESA ASTOR 29 Mart!

Hisse Haberleri MIATK BIZIM ZEDUR SASA IZMDC IEYHO ISCTR YEOTK GESAN DESA ASTOR 29 Mart!

29 Mart 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MIATK BIZIM ZEDUR SASA IZMDC IEYHO ISCTR YEOTK GESAN DESA ASTOR hisse haberleri 29 Mart 2023 tarihi itibarı ile şirketlerin açıklamaları ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan incelenebilir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri MIATK BIZIM ZEDUR SASA IZMDC IEYHO ISCTR YEOTK GESAN DESA ASTOR 29 Mart 2023!

MIATK – Şirket bağlı ortaklığı Tripy Mobility ile Kütahya Belediyesi arasında Elektrikli Bisiklet Paylaşım Sisteminin Kurulması ve İşletilmesi için 10 yıllık protokol imzalandığı açıklandı.

BIZIM- Bizim Toptan, Gebze’deki mağazasındaki elektrik ihtiyacının tamamını güneş enerjisinden karşılayacak.

ZEDUR – YİP’te (Yakın İzleme Pazarı) işlem gören şirket payları bugünden (29 Mart 2023) itibaren Alt Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

SASA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

IZMDC – Şirket bağlı ortaklığı İzdemir’in halka arzına yönelik esas sözleşme tadil başvurusunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

IEYHO – Şirketin bağlı ortaklığı Işıklar Holding’in sermayesinin %5,29’una karşılık gelen 19.054.604 adet payın 29 milyon TL bedelle devredildiği açıklandı.

ISCTR – *Yurt dışında 367 gün vadeli 21,0 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi. *99 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YEOTK- Yeotk bir süredir geliştirmekte olduğu GES (Güneş Enerjisi Santrali) projesi için, Türkiye’nin alanında önde gelen firmalarından olan bir müşterisi ile 20.550.000 USD+ KDV bedeli ile sözleşme imzaladığını kamuoyunun bilgisine sundu.

GESAN– Gesan, SEM-MAK Makina İmalat Sanayi ve Ltd. Şti. ile Bolu İli Merkez İlçesinde bulunan tesislerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli toplam 554.441,10 – USD’dir.

DESA – İtalya’da 5 dönüm arazi içerisinde 1.896 m² kapalı alana sahip tesisin 0,70 milyon Euro bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

ASTOR (Astor Enerji)- VBTS kapsamında ASTOR.E payları 29/03/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/04/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!