Halkbank Esnaf Kefaletli Kredi ile Hazine Destekli Kredi Veriyor!

Halkbank Esnaf Kefaletli Kredi ile Hazine Destekli Kredi Veriyor!

13 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Halkbank ticaret erbaplarının nakit sıkışıklığını aşması ve orta vadede bir daha ödeme sıkıntısına düşmemesi için esnafa kredi imkanı sunuyor. Halkbank, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti uyarınca esnaf kefaletli kredi ve Hazine destekli kredi olanağı tanıyor.

Bankanın esnaf kredileri kapsamında, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaleti veya kefaleti olmaksızın kredi kullanılabilmektedir. Söz konusu kredi dahilinde hazine tarafından faiz desteği sunulmaktadır.

Esnaf Kefaletli Kredi

İşletme giderleri ve döner sermaye harcamaları için “ESKKK kefaleti ile Kredi” sağlanabilmektedir. Bahse konu kredi hizmeti dahilinde faiz oranları yüzde 4’ten başlamaktadır. Kullanılan kredi geri ödemeleri 60 ay vadelendirme yapılarak, aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyodlarla ödenebilmektedir. Kredi vadesi azami 60 ay olarak belirlenmiştir. ESKKK kefaleti ile kullanılan esnaf kredisi dahilinde 75 bin TL, 100 bin TL ve 150 bin TL likidite sağlanabilmektedir.

Hazine Destekli Kredi

ESKKK Kefaleti Olmaksızın Kredi seçeneğinde ise Halk Bankası hazinenin faiz desteği ile kredi imkanı sunmaktadır. İhtiyacınız olan finansmanı 60 aya varan vade seçenekleri ile sağlayabilmekte ve müşteri özelinde ödeme programı oluşturulabilmektedir. Banka, 100 bin TL, 125 bin TL ve 150 bin TL’ye kadar kredi kullandırabilmektedir.

Halkbank’ın söz konusu kredilerinden faydalanabilmek için bankanın şubelerine şahsen başvuru yapmak yeterlidir. Bunun haricinde Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara verilen faizsiz krediden faydalanmak için “Halkbank esnafa faizsiz kredi veriyor” haberimizi de okuyabilirsiniz.