GENIL: Gen İlaç Galventa AG ile Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

GENIL: Gen İlaç Galventa AG ile Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

11 Nisan 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GENIL: Gen İlaç Galventa AG ile distribütörlük anlaşması imzaladı… Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Galventa AG arasında, GEN’in, Galventa AG tarafından geliştiren ürüne ilişkin olarak satış ve dağıtım haklarını düzenleyen bir Distribütörlük Sözleşmesi imzalandığı duyuruldu. Bahse konu sözleşme kapsamında şirketin minimum 12 milyon dolarlık fayda sağlamasının beklendiği belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer şirket haberleri ile ilgili olarak da buraya göz atılabilir.

GENIL: Gen İlaç Galventa AG ile Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimizin (“GEN“) 18.08.2021 tarihinde “Galventa AG ile yeni iş ilişkisi hakkındadır” (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/959111 ) özet bilgisi ile kamuoyuna yaptığı  Özel Durum Açıklaması’nda Galventa AG tarafından geliştirilen ürüne ilişkin olarak, “GEN ve Galventa AG veya Galventa AG’nin mevcut lisans alanları arasında, ürünün, lisans ya da alt lisans yoluyla Türkiye de dahil olmak üzere çok sayıda ülkedeki satış ve dağıtımı konusunda ticari görüşmelerin devam ettiği” belirtilmişti.

Yapılan görüşmeler sonucunda, 11.04.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere GEN ve Galventa AG arasında, GEN’in, Galventa AG tarafından geliştiren ürüne (“Ürün“) ilişkin olarak satış ve dağıtım haklarını düzenleyen bir Distribütörlük Sözleşmesi (“Sözleşme“) imzalanmıştır. Bu Sözleşme çerçevesinde GEN, ürünün Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Makedonya, Kosova, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Özbekistan, Tayland, Vietnam, Filipinler, Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan, Malezya, Endonezya, Tayvan ve Singapur’da tek/münhasır satıcısı/dağıtıcısı olacaktır.

Sözleşme kapsamında GEN’in satış ve dağıtım haklarına sahip olduğu yukarıda sayılan ülkelerde, 2023-2025 arası dönemde minimum 660.000 kutu satış yapılması öngörülmektedir. Belirtilen dönem boyunca gerçekleştirilecek satışların şirketimizin toplam satışlarına katkısının, minimum 12.000.000 USD (on iki milyon Amerikan Doları) olması beklenmektedir.

Ayrıca bu Sözleşme ile Şirketimizin yurt dışındaki ürün çeşitliliğinin genişleyeceği ve yurt dışı satış gelirlerinin olumlu olarak etkileneceği değerlendirilmektedir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir. “