EMKEL: Emek Elektrik’ten EMCO (Pakistan) Açıklaması (11 Nisan)

EMKEL: Emek Elektrik’ten EMCO (Pakistan) Açıklaması (11 Nisan)

11 Nisan 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

EMKEL: Emek Elektrik’ten EMCO (Pakistan) açıklaması (11 Nisan)… Emek Elektrik Endüstrisi Anonim Şirketi tarafından geçtiğimiz yıl (4 Mart 2021) Pakistan’da yerleşik EMCO Industries Ltd. (EMCO) Şirketi ile “Tedarik ve Ortak Üretim” anlaşması imzalandığına dair açıklama yapılmıştı. Bugün (11 Nisan 2022) şirketten yapılan açıklamada; söz konusu projenin şirket satışlarında 2023 yılından itibaren yıllık 1 ila 1,5 milyon dolar arasında bir artış meydana getireceğinin öngörüldüğü belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer şirket haberleri için de buraya göz atılabilir.

EMKEL: Emek Elektrik’ten EMCO (Pakistan) Açıklaması (11 Nisan)

Emek Elektrik Endüstrisi Anonim Şirketi’nden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” 04.03.2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıkladığımız üzere, 3 Mart 2021 tarihinde Pakistan’da yerleşik EMCO Industries Ltd. (EMCO) Şirketi ile “Tedarik ve Ortak Üretim” anlaşması imzalanmıştı.

%24 ortağı olduğumuz Emek Araştırma Geliştirme A.Ş., EMCO firmasına “Yağ Dolum, Fırınlama ve Laboratuar” kurulumuna ilişkin teknik paket hazırlama ve üretim desteğine ilişkin teklif vermiştir.

İş bu teklif onaylanmış ve ilgili mal ve hizmet satınalımına ilişkin akredtitif 07.04.2022 tarihinde açılmıştır.

2022 yılı sonuna kadar Pakistan’daki tesislerin yatırımının tamamlanarak, üretime hazır hale gelmesi ve satışların başlaması öngörülmektedir.  Yerli firmalara sağlanan lokal devlet destekleri sayesinde, pazara hakim noktada bulunan Çinli firmalarla rekabet edebilir hale gelinilecektir.

Sözkonusu projenin şirketimiz satışlarında 2023 yılından itibaren yıllık 1 ila 1,5 milyon dolar arasında bir artış olacağı öngörülmektedir. “

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
04.03.2021
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1019018