FENER: Fenerbahçe Bankalarla Kredi Yapılandırma Sözleşmesini Tamamladı

FENER: Fenerbahçe Bankalarla Kredi Yapılandırma Sözleşmesini Tamamladı

11 Haziran 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

FENER: Fenerbahçe bankalarla kredi yapılandırma sözleşmesini tamamladı… Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada; 19 Mart 2021 tarihli Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi tahtında yapılandırma ön koşullarının yerine getirildiği ve Fenerbahçe’nin bankalara olan borçluluğunun yeniden yapılandırmasının 10 Haziran 2021 itibariyle tamamlandığı belirtildi. Haberimiz devamında konu hakkında detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca FENER hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

FENER: Fenerbahçe Bankalarla Kredi Yapılandırma Açıklaması

Fenerbahçe Futbol A.Ş.’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin T.C. Ziraat Bankası A.Ş., DenizBank A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile imzalamış olduğu 19 Mart 2021 tarihli Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi tahtında yapılandırma ön koşulları yerine getirilmiş ve Şirketimizin bankalara olan borçluluğunun yeniden yapılandırması 10 Haziran 2021 itibariyle tamamlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. ”

Konu hakkında 2 gün önce (9 Haziran 2021) Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, ekonomi basını temsilcileriyle buluşmasında açıklamalarda bulunmuştu. Bahse konu buluşmada Ali Koç konu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“ TL’nin son 4 yıldaki performansı ciddi anlamda belimizi büktü. Kulüplerin ekonomisi faizleri bile ödeyemeyecek durumda. Aşağı yukarı 67 milyon Euro faiz ödüyoruz. Normalde ürettiğimiz ekonomiyle denk geliyor. Şapkadan tavşan çıkarmamız gerekiyor. Bankalar Birliği bir destek hazırladı. İlk raunda girmemiştik. O anlaşmanın yürümeyeceğini biliyorduk.

O dönemde bunu dile getirdiğimizde, ‘Devletle kavga mı ediyorsunuz?’ diyen kulüp başkanları da aynı noktaya geldi. 2+10 olacaktı. Bizim anlaştığımız buydu. Bunun sonucunda ana para sıfıra inecekti. Son dakika bir manevrayla bunun 2+7 olacağı söylendi. 2+7’de, ana paranın yüzde 45’i hala ödenmemiş olacak. 6 ay geçti, biz eylülde bunu yapabilseydik, şimdi %18-20’lik faizleri konuşuyoruz. ”