Ev İpotekli Kredi Gayrimenkul İpotekli Kredi Çekme

Ev İpotekli Kredi Gayrimenkul İpotekli Kredi Çekme

18 Nisan 2020 1 Yazar: Emine Zaman

İhtiyaç kredisi kullanmak bazı durumlarda mecburi olabiliyor. İhtiyaçlar için acil nakit gerektiğinde tüketici kredilerine başvurmak çare olabiliyor. Peki yüksek miktarlı nakit ihtiyacı hissedildiğinde ne yapılabilir? Ev teminat gösterilerek kredi çekilebilir mi? Yahut iş yeri teminat gösterilerek kredi çekilebilir mi? Evet, ev veya iş yeri sahibi kişiler, gayrimenkullerini teminat göstererek kredi başvurusu yapabilirler. Ev veya iş yeri teminat göstererek kredi çekme; ev karşılığı kredi, iş yeri karşılığı kredi ve gayrimenkul teminatlı kredi hakkında merak ettiklerinizi Ev İpotekli Kredi Gayrimenkul İpotekli Kredi başlıklı haberimizde bulabilirsiniz…

Bu yazıda şu sorulara cevap bulabileceksiniz… Ev Karşılığı Kredi Çekebilir Miyim? İş Yerimi Teminat Göstererek İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim? Gayrimenkulü Teminat Göstererek Kredi Kullanmanın Avantajı Nedir? Gayrimenkul Teminat Göstererek Kullanılan Kredinin Dezavantajı Nedir? Her Banka Gayrimenkul İpotekli Kredi Verir Mi? Ev Karşılığında Kredi ve İş Yeri Karşılığında Kredi Veren Banka Hangisi? Ev Karşılığında Ne Kadar Kredi Kullanılabilir?

Ev Karşılığı Kredi Çekebilir Miyim?

Tapusu kendi adınıza olan bir ev sahibi iseniz, konutunuzu bankaya ipotek göstererek ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İş Yerimi Teminat Göstererek İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim?

Mülkiyeti kendi adınıza olan iş yerinizi ipotek göstererek tüketici kredisi kullanmanız mümkündür.

Gayrimenkulü Teminat Göstererek Kredi Kullanmanın Avantajı Nedir?

Sahibi olduğunuz gayrimenkulü teminat göstererek ihtiyaç kredisi kullanmanın avantajları vardır. Bunlardan bazıları şunlardır: Kredi karşılığında ev ya da iş yeri ipoteği gösterdiğiniz için normalde alınabilecek ihtiyaç kredisinden daha yüksek tutarlı kredi kullanabilirsiniz. İpotek göstermeden yaptığınız kredi başvurularına nazaran, konut karşılığı kredi ürünün onaylanma olasılığı daha fazladır. Karşılığında bir ipotek bulunan ihtiyaç kredisi, ipotek gösterilmeden kullanılan tüketici kredilerine nazaran daha uygun faiz oranları ile elde edilebilir. Diğer tüketici kredilerinde aranılan kefil şartı, gayrimenkulün teminat gösterilmesi sayesinde bu tür kredilerde banka tarafından aranmayabilir. Ayrıca kredi vadesi için esneklik talep edebilir, ihtiyaç kredisine göre daha uzun vadelerde kredi geri ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Gayrimenkul Teminat Göstererek Kullanılan Kredinin Dezavantajı Nedir?

Gayrimenkul teminat göstererek ihtiyaç kredisi kullanmanın dezavantajları da vardır. Örneğin; ipotek olarak gösterilecek gayrimenkule dair ekspertiz bedeli, ipotek tesis ücreti gibi ekstra masraflarla karşılaşırsınız. Kredi vadesi sona erdiğinde ipotek kaldırma gibi işlem bedellerini de ödemek durumundasınızdır.

Her Banka Gayrimenkul İpotekli Kredi Verir Mi?

Bütün bankaların gayrimenkul ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi seçeneği yoktur. Farklı bir kredi türü olan bu ürün bazı bankalar tarafından sunulmaktadır.

Ev Karşılığında Kredi ve İş Yeri Karşılığında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev ya da iş yeri ipotek gösterilerek kredi veren bankalar bulunmaktadır. Vakıfbank, QNB Finansbank, Akbank ve Burgan Bank bu bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalardan birisi de Bankpozitif’tir. Bank Pozitif de diğer bankalar gibi eve kredi kampanyası ile evini ipotek gösterene ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Pozitif Bank olarak da geçen ve internet ortamında hizmet veren bu banka, iş yeri karşılığında da kredi sunmaktadır. İpotek karşılığı kredi veren bankalar ve bu bankaların kredi ürünlerine ihtiyaç kredisi kategorimizden göz atabilirsiniz.

Ev Karşılığında Ne Kadar Kredi Kullanılabilir?

Ev ipoteği ya da iş yeri ipoteği karşılığında kullanılacak ihtiyaç kredisi meblağı, bankaya ipotek olarak gösterilecek gayrimenkulün ekspertiz değerine göre tayin edilmektedir. Banka, ipotek olarak gösterilecek gayrimenkulün ekspertiz değerini tespit ederek, bu değer üzerinden vereceği azami kredi meblağını belirlemektedir.

Ev Karşılığı Krediyi Ödeyemezsem Ne Olur?

Kredi geri ödemesi banka tarafından sunulan bütün yasal süreçler dahilinde yapılmazsa, banka kredi kullanılırken ipotek olarak gösterilen gayrimenkulün kendi uhdesine geçmesi adına gerekli işlemleri yapar. Devir teslim işlemleri sonrasında ilgili gayrimenkulün yeni sahibi banka olur. Ev İpotekli Kredi Gayrimenkul İpotekli Kredi haberimiz akabinde kredi ürünlerine ihtiyaç kredisi kategorimizden göz atabilirsiniz.