Enpara Kredi Kartı Çıktı! Enpara Kredi Kartı Kullanana Para Veriyor!

Enpara Kredi Kartı Çıktı! Enpara Kredi Kartı Kullanana Para Veriyor!

27 Kasım 2017 3 Yazar: Emine Zaman

Müşterilerine sunduğu bankacılık hizmetiyle milyonların gönlünde taht kuran, pek çok bankacılık ürününden ücret almayan Enpara, bilindiği üzere uzun süredir kredi kartı çıkarmak için çalışma içerisindeydi. Bu çalışmalar nihayet meyvesini verdi ve Enpara kredi kartı çıktı. Üstelik Enpara kredi kartını kullanan müşterilerinden aidat almak bir yana, üste para vererek kredi kartı piyasasına da hızlı ve aykırı bir giriş yapmış oldu.

2017 yılının hemen başında okuyucularımızdan sık sık aldığımız Enpara kredi kartı ne zaman çıkıyor soruları üzerine bu konuda haber yaparak 2017 yılı içerisinde Enpara kredi kartının piyasaya çıkacağını duyurmuştuk. Enpara’nın müşterilerinin talepleri doğrultusunda başladığı kredi kartı çalışmaları tamamlandı ve Enpara kredi kartının Enpara’nın belirlediği 5000 müşterisi ile buluşmaya başladığı öğrenildi. Şu anda pilot uygulaması yapılan Enpara kredi kartı kullanacak müşterileri banka kendisi belirlemiş durumda.

Pilot uygulama esnasında karşılaşılacak muhtemel aksaklıkları giderecek olan Enpara, akabinde kredi kartı hizmetini bütün kullanıcılarının hizmetine sunacak. Şu aşamada ise bahsettiğimiz gibi ancak 5 bin Enpara müşterisi Enpara kredi kartını kullanabilecek. Üstelik Enpara bu müşterilerine 100 TL de hediye bakiye yüklemiş durumda. Yani Enpara kredi kartında da farkını ortaya koydu. Aşağıdaki sorulara göz atarak aklınıza takılan noktaları netleştirebilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Ne Zaman Çıktı?

Enpara kredi kartının dün (26.11.2017) itibari ile ilk kullanıcılarının eline geçmeye başladığı öğrenildi. Kredi kartının dağıtım işlemi bankaca tespit edilen müşterilere devam ettiği açıklandı. Bu arada Enpara cebe havale özelliğini de geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Enpara Kredi Kartını Kimlere Verdi?

Enpara kredi kartının bankanın belirlediği 5 bin müşterisine verildiği öğrenildi. Bu müşteriler kendileri başvuru yapmadı, tamamen banka inisiyatifi doğrultusunda bu karara varıldı ve müşteriler tespit edildi.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir Miyim?

Hali hazırda Enpara kredi kartı başvurusu almamaktadır. Enpara kredi kartının pilot kullanım zamanı dolduğunda, ürünün kullanımında çıkabilecek muhtemel aksaklıklar giderilerek müşterilerin Enpara kredi kartı başvurusu yapmalarına imkan tanınacaktır.

Enpara Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliği Var Mı?

Enpara kredi kartında temassız ödeme özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği kredi kartının üzerindeki simgeden de rahatça görebilirsiniz. Temassız kredi kartı ile ilgili sorular ve temassız özelliği kapatma konulu içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Aidat Ücreti Var Mı?

Enpara kredi kartı aidat ücreti tabii ki yok. Tabii ki yok diyoruz zira Enpara müşterilerinden havale ve EFT işlemi için de ücret yani masraf talep etmemektedir. Enpara kredi kartından aidat almak bir yana; kullanıcılarına ilk etapta 100 TL hediye bakiye verirken, bu uygulamanın pilot kullanım zamanı dolduktan sonra bütün müşteriler için de uygulanıp uygulanmayacağı noktasında net bir açıklama yapılmış değil banka tarafından. Müşterilerinden EFT ve havale ücreti almayan Senin Bankan’a da buradan göz atabilirsiniz.