Emlak Konut GYO’dan 3,7 Milyar Liralık Anlaşma!

Emlak Konut GYO’dan 3,7 Milyar Liralık Anlaşma!

12 Kasım 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

İstanbul Finans Merkezi (İFM) kapsamında Emlak Konut GYO yaklaşık 3,7 milyar Türk Lirası değerinde anlaşma imzaladı. Emlak GYO bu kapsamda Siyahkalem Mühendislik & Mustafa Ekşi İnşaat ile 1.14 TL’lik (KDV hariç), Güryapı Restoran & Yapı ve Yapı İnşaat ile 1,84 milyar TL’lik (KDV hariç), Yüklenici ASL İnşaat ile 719,2 milyon TL’lik (KDV hariç) sözleşmeler imzalamıştır. İşte Emlak Konut GYO’dan 3,7 milyar liralık anlaşma hakkında detaylar…

Emlak Konut GYO’dan İFM Kapsamında Sözleşmeler!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Finans Merkezi (İFM) kapsamında yaklaşık 3,7 milyar liralık sözleşme imzaladığını Kamu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı. Emlak Konut GYO Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada İstanbul Uluslararası Finans Merkezi protokolü kapsamında Emlak GYO tarafından ihale edilen  İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 3328 ada 1 ile 13 rekreasyon parselleri ikmal inşaatı işi yüklenici Siyahkalem Mühendislik ve Mustafa Ekşi iş ortaklığı ile KDV hariç olmak üzere 1,14 milyar liralık sözleşme imzaladığını duyurmuştur.

Bunun yanı sıra Emlak Konut GYO 3328 ada 14 parsel özel proje alanı ikmal inşaatı işi için yüklenici firma Güryapı Restorant & Yapı ve Yapı İnşaat ile KDV hariç olmak üzere 1,842 milyar liralık; 3328 ada 2 parsel ikmal inşaatı işi için ise yüklenici firma ASL İnşaat ile KDV hariç olmak üzere 719,2 milyon TL’lik sözleşme imzaladığını duyurmuştur.

İstanbul Finans Merkezi işleri beklendiği gibi yürütülemediği için Türkiye Varlık Fonu geçtiğimiz eylül ayında projenin yüklenici firmalarından 3’ünü projeden çıkarmıştı. Türkiye Varlık Fonu eylül ayında İFM kapsamında bulunan Ağaoğlu, YDA ve İntaş’ın yüzde 35’lik alanlarında yaptıkları tüm masraflarını tanzim etmiş ve haklarının tamamını devralmıştı.

Borsa İstanbul yeni pazar güncellemeleri, Borsa İstanbul’da hesaplanacak 3 yeni endeks, Borsa İstanbul BIST 100 nasıl belirlenecek gibi merak ettikleriniz için buraya göz atabilirsiniz.