CEMAS: Çemaş Döküm GES Teşviki Alıyor

CEMAS: Çemaş Döküm GES Teşviki Alıyor

8 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

CEMAS: Çemaş Döküm Sanayi Anonim Şirketi, şirket fabrika sahasında yapımı süren GES (Güneş Enerjisi Santrali) üretim santrali ile ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına yaptığı teşvik başvurusunun olumlu sonuçlandığını yaptığı açıklama ile duyurdu. 8 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılan açıklamada alınan teşvikin kapsamına dair de bilgilendirme yapıldı. Çemaş Döküm GES teşviki detayları haberimiz devamında yer almaktadır. Çemaş Döküm sahibi kim ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

CEMAS: Çemaş Döküm GES Teşviki Alıyor

Çemaş tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir:

” Şirketimiz fabrika sahasında yapımı süren GES üretim santrali ile ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına yaptığımız teşvik başvurusu olumlu sonuçlanmış olup,  5,9 MW kurulu gücünde güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi için alınan teşvik belgesi aşağıdaki teşvik unsurlarını içermektedir:

  1. KDV İstisnası: Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında yurt içinden ve yurt dışından temin edilecek yatırım malı makine ve teçhizat ile belge kapsamındaki yazılım ve gayri maddi hak satış ve kiralamaları için katma değer vergisinin ödenmemesi şeklinde uygulanır.
  1. Gümrük Vergisi Muafiyeti: Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında yurt dışından temin edilecek yatırım malı makine ve teçhizat için gümrük vergisinin ödenmemesi şeklinde uygulanır.

Saygılarımızla, ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)