Bu Hafta IHAAS ve ULUFA Halka Arz Ediliyor

Bu Hafta IHAAS ve ULUFA Halka Arz Ediliyor

24 Ekim 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bu hafta IHAAS ve ULUFA halka arz ediliyor… Bu hafta yayımlanan yeni SPK bülteninde 2 şirketin halka arzına onay çıktı. Geçtiğimiz hafta bültene ANGEN HEDEF ve GLCVY halka arzlarını alan SPK bu hafta da IHAAS ve ULUFA halka arzlarını aldı. Halka arz süreci tamamlandıktan sonra Ulusal Faktoring Anonim Şirketi Borsa İstanbul’da ULUFA kodu ile ve İhlas Haber Ajansı Anonim Şirketi ise IHAAS kodu ile işleme girecek. Bahse konu iki şirketin halka arzına dair detaylar haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Ulusal Faktoring kimin haberi için de buraya göz atılabilir.

Bu Hafta IHAAS ve ULUFA Halka Arz Ediliyor

İhlas Haber Ajansı Anonim Şirketi halka arzı IHAAS kodu ile gerçekleştirilecek. Pay başına 4,60 TL sabit fiyat ile satış gerçekleştirilecek. Şirketin ödenmiş / çıkarılmış sermayesi hali hazırda 42 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Halka arz sonrasında bu tutarın 22 milyon TL artarak 64 milyon Türk Lirası seviyesine çıkması hedefleniyor.

Ulusal Faktoring Anonim Şirketi halka arzı ULUFA kodu ile gerçekleştirilecek. Pay başına 2,49 TL sabit fiyat ile satış gerçekleştirilecek. Şirketin ödenmiş / çıkarılmış sermayesi hali hazırda 100 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Halka arz sonrasında bu tutarın 33,5 milyon TL artarak 133,5 milyon Türk Lirası seviyesine çıkması hedefleniyor.

ULUFA paylarından 7,5 milyon adedi; “mevcut ortaklardan PineBridge Eurasia Financial Investments S.a.r.l’ye ait 7.500.000 TL nominal değerli (C) grubu payların satışı gerçekleştirilecek.” Fazla talep gelmesi halinde PineBridge Eurasia Financial Investments S.a.r.l’ye ait 7.500.000 TL nominal değerli (C) grubu payların ek satışı gerçekleştirilebilecek.