BKR Kırmızı Listeden Çıkma Hollanda Kırmızı Listeden Çıkma Başvurusu

BKR Kırmızı Listeden Çıkma Hollanda Kırmızı Listeden Çıkma Başvurusu

2 Ağustos 2020 0 Yazar: Emine Zaman

BKR’nin Hollanda’da yürüttüğü görevin ne olduğuna daha önceki yazımızda değinmiştik. Yine de kısaca değinmek gerekirse; BKR Hollanda’da yaşayanların kredi durumları hakkında bilgi toplayan ve bu bilgileri kurum ve kuruluşların kullanımına hazır hale getiren yetkili kuruluştur. BKR’nin kişilerin kredi geçmişleri üzerinde yaptığı araştırma ve topladığı veriler sayesinde kredi dönüşlerinde, kredi ödemelerinde ve taksitli alış verişlerin ödenmesinde belirgin seviyede yükselmeler görülmektedir. Buna rağmen kredi taksitlerini ödeyemeyenler ise Hollanda da BKR kırmızı listesine girmektedir. BKR kırmızı listeden çıkma ya da Hollanda kırmızı listeden çıkma başvurusu hakkında yazımızda detaylı bilgi verilmiştir.

BKR Kırmızı Listesi Nedir? Hollanda Kırmızı Listeye Girme!

Hollanda kredi kayıt bürosu olarak adlandırılabilecek ya da tanımlanabilecek BKR; anlaşmalı olduğu kurumların yaptığı başvuru üzerine; kredi taksitini ödemeyen yahut taksitli alış verişini ödemeyen kişileri izlemeye almaktadır. Bu aşamada ilgili kişilere çağrıda bulunan ve ödeme yapmaları için son bir şans veren BKR, bu çağrısına karşılık alamadığı; yahut ilgili şahsa ulaşamadığı durumlarda kişiyi “kırmızı liste” ya da “negatif liste” olarak adlandırılan kredi geçmişleri riskli kişiler arasına dahil etmektedir. Hollanda kredi kullanmak için önemli seçenekler arasında bulunan Hollanda İş Bankası kredi başvurusu için buraya göz atabilirsiniz.

BKR tarafından Hollanda’da kırmızı listeye ya da diğer ismi ile negatif listeye dahil edilen kişiler Hollanda genelinde 5 yıl süre ile kredi kullanamazlar ve taksitli alış veriş yapamazlar. BKR tarafından tutulan skorlar; BKR üyesi bankaların yanı sıra, BKR ile anlaşmalı şirketlere de verilmektedir. Peki BKR’nin kırmızı listesinden çıkma yolu yok mu? Hollanda’da kırmızı listeden çıkmak için ne yapılmalı, bunu da kısaca değerlendirelim. Yazımızın devamında bu sorularınıza cevap bulabilirken; ayrıca Hollanda para birimleri ABD Doları, Hollanda para birimleri Amerikan Doları ve Hollanda Guldeni hakkında da buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

BKR Kırmızı Listeden Çıkma! Hollanda Kırmızı Listeden Çıkma Başvurusu!

BKR kırmızı listeye girmek yolun sonu değildir. BKR kırmızı listeye girmeyi hak etmediğinizi düşünüyor iseniz bunun için sizin BKR negatif listeye girmenize neden olan kuruma bu durumunuzu ispatlayan belgeler ile başvurarak BKR negatif listeden çıkarılmanızı talep edebilirsiniz. Bu girişimden sonuç alamazsanız aynı başvuruyu direkt olarak BKR’ye yapabilirsiniz.

BKR iletişim seçenekleri arasında BKR’nin resmi sitesi bkr.nl bulunmaktadır. Bunun yanı sıra BKR contact BKR’nin e-mail adresi üzerinden de sağlanabilir. BKR e-mail adresi: [email protected] Konu hakkındaki yorum ve sorularınızı yazımızın altında bulunan yorum kısmından yapabilirsiniz. BKR Kırmızı Listeden Çıkma Hollanda Kırmızı Listeden Çıkma Başvurusu için yararlanılan bazı kaynaklar:

Kaynak: https://www.bkr.nl/