BJKAS: Beşiktaş İle Bitci Arasında Sponsorluk Anlaşması

BJKAS: Beşiktaş İle Bitci Arasında Sponsorluk Anlaşması

7 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

BJKAS: Beşiktaş İle Bitci arasında 5,6 milyon Euro + KDV tutarında sponsorluk anlaşması imzalandı. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; Bitci Teknoloji Anonim Şirketi ile yürütülen görüşmeler neticesinde, Tribün Sponsorluğu ve sözleşme kapsamındaki diğer reklam haklarının kullanılması karşılığında 2021-2022 sezonundan başlamak üzere 3 sezon için BJK’ye toplam 5.627.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca BJKAS haberleri için de buraya göz atılabilir.

BJKAS: Beşiktaş İle Bitci Arasında Sponsorluk Anlaşması

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz ile Bitci Teknoloji A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde, Tribün Sponsorluğu ve sözleşme kapsamındaki diğer reklam haklarının kullanılması karşılığında 2021-2022 sezonundan başlamak üzere 3 sezon için Şirketimize toplam 5.627.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”

Bitci Nedir Ne İş Yapar?

Bitci 2018 yılında kurulmuştur. Bitci Teknoloji; kripto para birimlerinin ticareti ve saklanması için platform sağlayan bir Türk Kripto Para borsasıdır. 2018 yılında Çağdaş Holding’in CEO’su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından kurulmuştur. Platform üzerinden; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Link Coin, Stellar, Dash vb. alım satılımı yapılabilmektedir. Kullanıcılarının yatırım hareketlerini inceleyip, raporlayan bir Türk Dijital Para borsası olarak kayıtlarda yer almaktadır. Fan token çıkaran İlk Türk kripto borsası olma özelliğini de taşıyan Bitci; Eskişehirspor, Karşıyaka, Ankaragücü ve Rangers fan tokenlerini çıkarmıştır. Bitci bu yıl içerisinde şu önemli sponsorluk anlaşmalarına da imza atmıştır:

  • Formula 1 takımı McLaren’a sponsor olarak ilk Türk Formula 1 sponsoru olmuştur.
  • Geçtiğimiz Mayıs ayında İspanya milli futbol takımın resmi fan token sponsoru olmuştur.
  • Geçtiğimiz Haziran ayında Brezilya milli futbol takımın resmi fan token sponsoru olmuştur.

Geçtiğimiz Temmuz ayında dünyanın en prestijli motosiklet yarışı olan MotoGP’nin resmi sponsoru olmuştur.