BIOEN: Biotrend Enerji’de Doğanlar Yatırım CEO’ya Hisse Satıyor

BIOEN: Biotrend Enerji’de Doğanlar Yatırım CEO’ya Hisse Satıyor

2 Haziran 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

BIOEN: Biotrend Enerji’de Doğanlar Yatırım CEO’ya hisse satıyor… Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.’nin yönetim hakimiyetine sahip olan ortağı Doğanlar Yatırım Holding A.Ş ilen Biotrend’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak görev yapmakta olan Osman Nuri Vardı arasında 1 Haziran 2022 tarihinde, Biotrend’in sermayesinin %2,17’lik bölümünün Doğanlar Yatırım Holding tarafından Osman Nuri Vardı’ya devredilmesine ilişkin bir Pay Devir Sözleşmesinin imzalandığı duyuruldu. Hisse devir bedeli 62.291.666 TL olarak açıklandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

BIOEN: Biotrend Enerji’de Doğanlar Yatırım CEO’ya Hisse Satıyor

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.’nin (“Şirket”) yönetim hakimiyetine sahip olan ortağı Doğanlar Yatırım Holding A.Ş. (“Doğanlar Yatırım Holding”) ile Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak görev yapmakta olan Osman Nuri Vardı arasında 1 Haziran 2022 tarihinde, Şirketimizin sermayesinin %2,17’lik bölümünün Doğanlar Yatırım Holding tarafından Osman Nuri Vardı’ya devredilmesine ilişkin bir Pay Devir Sözleşmesinin imzalandığı, bu çerçevede gerçekleştirilmesi planlanan pay devir işlemleri ile kapanış işlemlerinin Pay Devir Sözleşmesi tahtında yer alan çeşitli ön şartların tamamlanması üzerine yapılacağı ve Şirketimizin sermayesinin %2,17’lik kısmı karşılığında toplam hisse devir bedelinin 62.291.666 TL olduğu Şirketimize bildirilmiştir.

Anılan Pay Devir Sözleşmesi kapsamında ayrıca, Şirketimizin %36,11 oranında doğrudan pay sahibi olan Maven Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Maven Enerji”) sermayesinin %6’lık bölümünün de Osman Nuri Vardı tarafından Doğanlar Yatırım Holding’e toplamda 72.167.956 TL devir bedeli karşılığında devredilmesinin kararlaştırıldığı Şirketimize bildirilmiş olup; söz konusu pay devrinin tamamlanması üzerine, Şirketimizin %36,11 oranında doğrudan pay sahibi olan Maven Enerji’nin doğrudan %100 pay sahibi de Şirketimizin yönetim hakimiyetine sahip olan ortağı Doğanlar Yatırım Holding haline gelecektir.

Söz konusu Pay Devir Sözleşmesi kapsamında Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak görev yapmakta olan Osman Nuri Vardı’nın, yukarıda anılan pay devir işlemlerinin tamamlandığı tarihten itibaren 3 yıl boyunca Şirketimiz sermayesinde sahibi olduğu ve/veya olacağı borsada işlem görmeyen paylarını herhangi bir üçüncü kişiye devretmemeyi ve söz konusu borsada işlem görmeyen paylarını, borsada işlem görebilir nitelikte paya dönüştürmek amacıyla herhangi bir kişiye karşı herhangi bir talepte veya başvuruda bulunmayacağını taahhüt ettiği de Şirketimize bildirilmiştir.

Yukarıda anılan pay devir işlemlerinin Pay Devir Sözleşmesi uyarınca eş zamanlı olarak yapılacağının kararlaştırıldığı Şirketimize bildirilmiş olup; kapanış işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben işlemlerin nihai sonucu Şirketimiz tarafından ayrıca açıklanacaktır. ”