BFREN: Bosch Fren Gelir Tablosu Kar Yazdı

BFREN: Bosch Fren Gelir Tablosu Kar Yazdı

10 Mart 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

BFREN: Bosch Fren gelir tablosu kar yazdı! Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından vergi dairesine sunulan geçici vergi beyannamesi ekinde gelir tablosu da yer aldı. Bosch Fren’in Gelir İdaresi Başkanlığı’na e-beyanname yolu ile verdiği 01.01.2020-31.12.2020 dönemine ait gelir tablosu net 25.376.980,20 TL kar kaydetti. Haberimiz devamında şirketin gelir tablosu detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Bosch Fren sahibi kim ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

BFREN: Bosch Fren Gelir Tablosu Kar Yazdı

Bosch Fren’in gelir tablosu aşağıdaki gibidir:

bfren-bosch-fren-gelir-tablosu-kar-yazdi

Yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin 2020 yılı brüt satış geliri 208 milyon Türk Lirası seviyesinin üzerinde gerçekleşmiştir. Bu tutardan satış indirimleri ve satış maliyetleri düşüldükten sonra geriye brüt satış karı olarak 26 milyon Türk Lirası’nın üzerinde bir miktar kalmıştır.

10,7 milyon TL civarında gerçekleşen faaliyet giderleri de bahse konu brüt satış gelirinden düşüldükten sonra faaliyet karı 15,7 milyon Türk Lirası düzeyinde olmuştur. Diğer faaliyetlerden 15 milyon Türk Lirası seviyesinde gelir ve 5 milyon Türk Lirası düzeyinde de gider kaydeden şirket toplamda bu 2 alandan 10 milyon Türk Lirası seviyesinde artı yazmıştır.

Şirketin olağan karı 25 milyon Türk Lirası düzeyinin üzerinde gerçekleşirken, olağan dışı gelirler ile giderler arasındaki fark da mahsup edildikten sonra Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin net dönem karı 25.376.980,20 TL olarak ortaya çıkmıştır.

Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/910168