Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri 2021

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri 2021

1 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

İnsan hayatının en önemli evrelerinin başında gelen eğitim-öğretim çağında doğal olarak maddi giderler de bir hayli fazla olmakta. Bilhassa üniversite öğrenimi gören gençlerin gelirleri minimum seviyede olmasına rağmen giderleri ise gelirlerine nispeten yüksek. Bu durum öğrencilerin dönem dönem ek maddi kaynağa ihtiyaç duymasına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda bankaların öğrenciler için sunduğu seçenekler arasında öğrenci kredi kartları yer alıyor. İçeriğimizde liste halinde Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri 2021 yılı listesine göz atılabilir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri 2021

Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca farklı banka arasından pek çoğu öğrenciler için kredi kartı imkanı sağlamaktadır. 2021 yılı itibari ile öğrencilere kredi kartı veren bankaların pek çoğu aşağıda listelenmiştir. Bahse konu öğrenci kredi kartını daha detaylı incelemek için, ilgili kredi kartı ürününün sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Öğrenci kredi kartı limitleri öğrencinin geliri doğrultusunda (aldığı burslar vb.) 750 lira ila 2 bin lira arasında değişebilmektedir.

Akbank öğrenci kredi kartı – Axess exi26

Garanti Bankası öğrenci kredi kartı – Bonus Genç

QNB Finansbank öğrenci kredi kartı Card Finans GO Kart

Türk Ekonomi Bankası (TEB) öğrenci kredi kartı – ÜniversiTEB Bonus Card

Türkiye İş Bankası öğrenci kredi kartı – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı – Play Kart

Fibabanka öğrenci kredi kartı – Fibabanka Kredi Kartı (Ücretsiz Kart)

Vakıfbank öğrenci kredi kartı – Like Card

Odeabank öğrenci kredi kartı – Bank O’Card

Halk Bankası – Halkbank Öğrenci Kredi Kartı Parafree

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı – Genç Bankkart

Türkiye Finans öğrenci kredi kartı – Happy Kart

Anadolubank öğrenci kredi kartı – Anadolubank aidatsız kredi kartı Anadolubank kart

Aktifbank öğrenci kredi kartı – Passolig Kredi Kartı

2021 Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu 2021 yılı itibari ile birkaç farklı kanaldan yapılabilmektedir. Öğrenci kredi kartı başvurusu, bankaların üniversite kampüslerine açtıkları stantlar aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra öğrenci kredi kartı başvuru işlemi bankaların şubelerinden de yapılabilir. Bire bir ve fiziki olarak kredi kartı başvurusu ile uğraşmak istemeyen öğrenciler internet üzerinden de bankaların resmi internet sitelerinden kredi kartı başvurusu yapabilmektedirler. Bunlara ek olarak SMS ile de bankalar öğrenci kredi kartı başvuru işlemi almaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti 2021 Yılında Ne Kadar?

Öğrenci kredi kartı limitleri 2021 yılı itibari ile bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Öğrenci kredi kartı limitleri genellikle 1000 Türk Lirası ile 2000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bununla birlikte bazı bankalar öğrenci kredi kartı limitlerini 750 TL’den başlatabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Artışı 2021’de Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı limit artışı yapmak isteyen üniversiteliler; kredi kartlarının limitlerini artırmak için müşterisi oldukları banka ile çeşitli kanallardan görüşme gerçekleştirebilirler. Bunlardan biri şubeden şahsen başvuru, bir diğer müşteri hizmetleri üzerinden öğrenci kredi kartı limit artışı talebinde bulunma ve son olarak da bankaların resmi internet sitesi üzerinden limit artışı talebinde bulunmak olarak sıralanabilir.

Birkaç Bankadan Öğrenci Kredi Kartı Alınabilir Mi?

Hali hazırda bir öğrenci kredi kartı bulunan üniversiteliler farklı bir bankadan da yeni bir öğrenci kredi kartı alıp alamayacaklarını sıklıkla sormaktalar. Öğrenciler bir adet öğrenci kredi kartı sahibi iken, farklı bir bankadan bir öğrenci kredi kartı daha alabilmektedirler. Bu durumda yeni kredi kartı başvurusu yapılan bankanın dikkat ettiği nokta, ilk kredi kartının limitidir. Öğrencinin ödeme gücü dikkate alınarak ikinci öğrenci kredi kartı verilebilmektedir.