AVOD Hisse Değeri 6 Ayda Yüzde 37 Geriledi

AVOD Hisse Değeri 6 Ayda Yüzde 37 Geriledi

8 Temmuz 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

AVOD hisse değeri 6 ayda yüzde 37 geriledi… A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Borsa İstanbul’da (BIST) AVOD kodu ile işlem gören hisseleri son 6 ayda yüzde 37’den fazla değer kaybetti. 2020 Ekim Ayında 13 liranın üzerine tırmanarak tarihi zirvesini gören AVOD, akabinde gerileme trendine girdi. Hisse bugün (8 Temmuz 2021) itibari ile 4,78 lira civarından işlem görüyor. İçeriğimiz devamında AVOD hisse performansı detaylandırılmıştır, incelenebilir. Ayrıca AVOD haberleri için de buraya göz atılabilir.

AVOD Hisse Değeri 6 Ayda Yüzde 37 Geriledi

2019 yılı sonunda yukarı yönlü hareketlenen ve korona virüsün ülkemizde etkisini göstermeye başlamasından önce 2,4 lira seviyesini gören AVOD, pandemi başlangıcı ile birlikte gerileyerek 1,3 lira düzeyine inmişti. Bu noktadan hızlı şekilde toparlanan AVOD, Mayıs ayında 3 lirayı, Temmuz Ayında ise 4 lirayı aştı. Akabinde bir müddet yatay seyreden hisse değeri Eylül Ayı’na 3,4 lira civarından giriş yaptı.

Eylül’de yakaladığı tırmanış trendini Ekim Ayı’na da taşıyan AVOD 13 liranın üzerini görmeyi başardı. Bu seviyede dalgalanan hisse kalıcı olamayarak gerilemeye başladı. Kasım Ayı’nda 10 liranın altına geri çekilen hisse Aralık Ayı’nda ise 7 lira seviyesini gördü. Şubat Ayı’ndan sonra yukarı yönlü tepki vererek Mart 2021’de yeniden 10 lira üzerini gören hisse burada tutunamayarak düşüş ivmesine girdi.

Mart Ayı sonunda 8 lirayı ve Nisan Ayı içerisinde de 6 lirayı gören AVOD’un düşüşü Mayıs ve Haziran Ayları’nda da devam etti. Son 6 ayda yüzde 37’nin üzerinde değer kaybeden hisse hali hazırda 4,78 lira düzeyinde bulunuyor. Hissenin son 52 haftalık verileri incelendiğinde işlem gördüğü en düşük seviye 3,02 lira ve en yüksek seviye ise 13,70 lira olarak kayıtlarda yer alıyor. AVOD’un 2021 yılının arda kalan zaman diliminde sergileyeceği performans ve çizeceği grafik yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip ediliyor.