ARMDA: Armada İsim Değişikliği ile Ingram Micro Olacak

ARMDA: Armada İsim Değişikliği ile Ingram Micro Olacak

28 Temmuz 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

ARMDA: Armada isim değişikliği ile Ingram Micro olacak. Armada Ingram Micro Bilgisayar’ı 31 milyon TL’ye satın aldığını ve ismini de Ingram Micro Bilgisayar olarak değiştirmek üzere yasal mercilere başvuru yapacağını duyurdu. Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada, Ingram Micro Bilgisayar’ın 31.354.664 Türk Lirası bedelle satın alındığı belirtildi. Zebra, Symantec, Veritas, Honeywell, Solarwinds, Sophos, Microfocus, Forcepoint gibi markaların ana dağıtıcısı konumunda olan Ingram Micro Bilgisayar’ın satın alınmasının ardından Armada isim değişikliği de planlıyor. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ARMDA: Armada İsim Değişikliği ile Ingram Micro Olacak

Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirket Yönetim Kurulumuz yapmış olduğu toplantıda, Şirketimizin Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi’nin hisselerinin %100’ünü satın almayı onaylamıştır. Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi’nin hissedarları da, hisselerin devir bedeli 31.354.664 Türk Lirası olarak mutabık kalmıştır. Hisse devir bedeli, hisse devri ile ilgili işlemlerin tamamlanmasından sonra ödenecektir.

Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi bilgisayar donanımı, yazılımı ve bileşenlerinin dağıtımını yapmakta olup 2021 cirosu 303.545.450 Türk Lirası’dır. Dağıtımını yaptığı ana markalar Zebra, Symantec, Veritas, Honeywell, Solarwinds, Sophos, Microfocus, Forcepoint arasında yer almakta olup, bu satın almanın Şirketimizin faaliyetlerine, ürün portföyüne ve finansal durumuna olumlu katkı sağlayacağını öngörmekteyiz.

Ayrıca Yönetim Kurulumuz “Armada” isminin “Ingram Micro Bilişim Sistemleri Anonim Şirketi” olarak değiştirilmesine karar vermiş olup, bu değişiklik Genel Kurul’un ve yasal mercilerin onayına tabidir.

Sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek gelişmeler hakkında kamuoyu tarafımızca bilgilendirilecektir. ”