Almanya’da Online Banka Hesabı Açmak

Almanya’da Online Banka Hesabı Açmak

14 Şubat 2020 0 Yazar: Suat Bulut

Almanya pek çok soydaşımızın yaşadığı, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük ülkelerinden biri konumunda bulunuyor. Dünya ekonomisine de yön veren devletlerden biri olan Almanya’da bankacılık sektörü son derece gelişmiş durumda. Almanya’da banka hesabı açtırmak ise bazı durumlarda özellikle Alman vatandaşı olmayanlar için zor ve netameli bir süreç olabiliyor. Peki Almanya banka hesabı açtırma işlemi nasıl yapılır? Almanya’da banka hesabı açtırmak için kolay yollar yok mu? Elbette var, ilk seçenek Almanya’da online banka hesabı açmak…

Almanya’da Online Banka Hesabı Açmak

Almanya’da banka hesabı açtırmanın kolay yolları elbette var. Bunlardan en basit olanı Almanya merkezli olarak hizmet veren online bankacılık kuruluşu N26’da hesap açtırmak. Number26 Bankası’nın kısaltması ve daha çok kullanılan hali olan N26 hesap açtırma işlemi için daha önce detaylı bir yazı kaleme almıştık. İnternet üzerinden 15-20 dakika kadar sürecek bir işlem ile Almanya’da N26’da hesap açtırma işlemi nasıl yapılır buradan göz atabilirsiniz.

Almanya’da Banka Hesabı Açtırmak

Online bankacılık hizmeti veren bankalar da değil de; klasik bankacılık hizmeti veren bankalarda Almanya’da hesap açtırmak istiyorsanız; bunun için Almanya’da tercih edebileceğiniz pek çok banka bulunmaktadır. Uluslararası çapta kullanacağınız bir hesap olmasını istiyorsanız örneğin Deutsche Bank’ta hesap açtırabilirsiniz. Ancak bunun için Almanya’da yerleşik konumda olduğunuzu, bir işinizin ve gelirinizin bulunduğunu ispatlamanız gerekmektedir.

Almanya’da Türk Bankası’nda Hesap Açtırmak!

Almanya’da faaliyet gösteren pek çok Türk Bankası da bulunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası iştirak kuruluşu olarak faaliyet gösteren İşbank AG’dir. İşbank AG’de hesap açtırmak son derece basittir. Almanya İşbank hesabı açtırmak gerek bankanın Almanya’da bulunan şubelerinden ve gerekse bankanın resmi internet sitesinden kolayca yapılabilmektedir. İşbank Almanya şubeleri ve İşbank Almanya iletişim bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

İşbank Almanya hesabı açtırma işlemini internet üzerinden kolayca yaptırmak için İşbank AG resmi internet sitesine giriş yapmak ve sol kısımda yer alan menüden; en baştaki seçenek olan “hesap açtırmak” butonunun üzerine gelmek ilk adımdır. Bu noktaya gelindiğinde müşterinin karşısına 3 farklı başlık çıkmaktadır. Bunlar; hesabı bireysel olarak kullanacağım, hesabı ticari olarak kullanacağım ve interaktif bankacılıktan faydalanmak istiyorum şeklindedir. Bu 3 farklı seçenekten kişiye uyanı hangisi ise bu seçenek tercih edilmelidir.

Akabinde yukarıda belirttiğimiz her 3 başlığında altında 2’şer alt başlık bulunmaktadır. Bu alt başlıklardan birisi tercih edildikten sonra İşbank hesap açımı için gerekli sayfalara kullanıcıyı yönlendirmekte ve koşullar ile istediği belgeleri sıralamaktadır. İş Bankası’nın yanı sıra Almanya’da faaliyet gösteren Vakıfbank International ve Denizbank AG gibi Türk Bankaları’ndan da banka hesabı açtırmak mümkündür.