N26 Nedir N26 Hesap Açma Nasıl Yapılır?

N26 Nedir N26 Hesap Açma Nasıl Yapılır?

6 Mayıs 2020 4 Yazar: Nilgün Ciğerci

Dijital çağ hemen her alanda kendisini gösterdiği gibi bankacılık alanında da iyiden iyiye kendisini hissettiriyor. Öyle ki; artık yalnızca dijital ortamda, internet üzerinden bankacılık hizmeti veren kuruluşlar baş göstermeye başladı. Bu tür bankalardan biri “enpara” Türkiye’de uzun süredir hizmet vermektedir. N26 da Almanya merkezli olarak dijital bankacılık hizmeti veren bir bankadır. N26 Nedir N26 Hesap Açma Nasıl Yapılır, N26 Bankası hakkında bilgi edinmek ve N26 hesap açmak için yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz.

N26 ile ilgili bilgileri vermeye soru cevap halinde devam edelim. N26 Nedir? N26 Açılımı Nedir? N26 Hangi Ülkenin Bankası? N26 Ne Zaman Kuruldu? N26 Bankası Hesap Açılabilir Mi? N26 Bankası Hesap Açma! N26 Hesap Ücreti Var Mı? N26 Kart Alabilir Miyim? N26 Kredi Kartı Var Mı? N26 Kredi Kartı Alabilir Miyim? N26 Kredi Kartı Ücreti ya da N26 Kart Ücreti Var Mı? N26 Para Çekme Nasıl Yapılır? N26 Para Çekme Ücretli Mi? N26 Para Yatırma Nasıl Yapılır? N26 Para Yatırma Ücretli Mi? N26 Para Gönderimi Ücretli Mi? N26 Havale Ücreti Var Mı?

N26 Nedir? N26 Açılımı Nedir? N26 Hangi Ülkenin Bankası? N26 Ne Zaman Kuruldu?

N26 online bankacılık hizmetidir. Türkiye’deki örnekleri; enpara, Senin Bankan ve Cepteteb olarak sıralanabilir. N26’nın açılımı Number 26’dır. Anlaşılacağı üzere Türkçe; 26 Numara denmektedir. Bu nedenle “Eskişehirlilerin bankası” şeklinde esprilere konu olabilmektedir.

N26 Bankası 2013 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 6 yıldır hizmet vermektedir. N26 Almanya merkezli bir kuruluştur. N26 merkezli Almanya’nın Berlin kentindedir. Şube bazında hizmet vermemektedir. Almanya’dan sonra Avrupa’daki ikinci temsilciliğini İspanya’nın en önemli kentlerinden birisi olan Barselona’ya açmıştır. Almanya’da faaliyet gösteren tüm bankalara ve Almanya’daki Türk Bankaları’na da buradan göz atabilirsiniz.

N26 Bankası Hesap Açılabilir Mi? N26 Bankası Hesap Açma!

N26 Bankası’ndan hesap açılabilir. N26 hesap açma işlemi çok kolaydır. N26 hesap açma işlemi internet üzerinden bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile kolayca yapılabilmektedir. N26 bankası hesap açma işlemi takribi 15-20 dakika kadar sürmektedir. N26 hesap açma işlemleri şu şekildedir.

N26 resmi internet sitesine girilerek “open bank account” butonuna tıkladıktan sonra bankanın talep ettiği kişisel bilgiler şunlardır.

  • Kimlik Bilgileri
  • İsim, soy isim ve doğum tarihi
  • İletişim
  • E-mail adresi, yaşadığın ülke ve adres ile telefon numarası
  • N26 Hesap Bilgileri
  • Şifre ve Varsa Promosyon kodu

Akabinde yukarıda verdiğiniz mail adresine Verifcation mail (doğrulama maili) yollanıyor ve mobil uygulamaya geçilerek işlemlere oradan devam edilmesi isteniyor. Tax ID bölümü opsiyonel olduğundan varsa girilebilir yoksa atlanabilir. Bu aşamalardan sonra kimlik onaylatma işlemi için N26 uzmanı ile görüşme başlıyor.

N26 Uzmanı ile görüşme esnasında karşınıza gelen kişi ile birkaç dakikalık görüntülü konuşma yapmanız gerekiyor. Basit İngilizce ile geçilebilecek bu görüşmede istenilen şeylerden en önemlisi pasaport ile ilgili bilgiler. Bu nedenle pasaportunuz yanınızda olmalı.

Diğer Adımlar

SMS ile OTP iletiliyor ve doğrulama isteniyor. Hesap seçenekleri kapsamında hesabın iş amaçlı mı yoksa kişisel harcamalar için mi kullanılacağının seçilmesi gerekiyor. Son aşamada da kullanılacak plastik kart seçeneklerinden birinin tercih edilmesi isteniliyor. N26 Kart Seçenekleri şunlardır.

İş amaçlı hesap kullanımı seçilir ise Transfer Master Card tek seçenek. Bedava müşterinin adresine gönderilen bu kart ile yapılan her harcamada harcamanın yüzde 0,1’i müşteri hesabına bakiye olarak yükleniyor.

Kişisel harcamalar için hesap seçilir ise bu durumda iki farklı kart seçeneğinden birisini tercih etmek mümkün.

  • N26 Black kart ilk gönderimde ücretsiz ancak aylık 5.98 Euro ücret talep ediliyor
  • N26 Transfer Master Card ise tamamen ücretsiz.

N26 Hesap Ücreti Var Mı? N26 Kart Alabilir Miyim?

N26 bankası hesap işletim ücreti talep etmiyor. N26 kart almak için yukarıdaki işlemleri yapabilir ve kart seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz.

N26 Kredi Kartı Var Mı? N26 Kredi Kartı Alabilir Miyim?

N26 kredi kartı bildiğimiz kredi kartı seçenekleri doğrultusunda bulunmamaktadır. Ancak yukarıdaki N26 Black Kart kredi kartı özelliklerine yakın özelliklere sahiptir.

N26 Kredi Kartı Ücreti ya da N26 Kart Ücreti Var Mı?

N26 kart ücreti N26 Black kart için aylık 5,98 Euro’dur. Diğer kartlar için ise herhangi bir ücret bulunmamaktadır.

N26 Para Çekme Nasıl Yapılır? N26 Para Çekme Ücretli Mi?

N26 hesabından para çekme işlemi Avrupa Birliği ülkelerindeki bütün bankaların ATM’lerinden N26 kartlarından birisi ile yapılabilmektedir. N26 para çekme ücreti ayda 5 kez para çekmeye kadar ücretsizdir. 5’ten fazla yapılan para çekme işlemleri için komisyon tahsil edilmektedir. Dünya genelinde ise komisyon ödenerek bütün bankaların ATM’leri kullanılabilmektedir.

N26 Para Yatırma Nasıl Yapılır? N26 Para Yatırma Ücretli Mi?

N26 para yatırma işlemi online bankacılık üzerinden; N26 hesap açılışı ile elde edilen IBAN’a yapılabilmektedir. N26 hesabına nakit para yatırma işlemi Avrupa’daki diğer bankaların ATM’lerinden yapılabilmektedir. N26 para yatırma işlemi için ATM sahibi bankalar komisyon talep edebilmektedir.

N26 Para Gönderimi Ücretli Mi? N26 Havale Ücreti Var Mı?

N26 hesabından para gönderimi ya da N26 hesabından havale gönderimi ücretsizdir. N26 Nedir N26 Hesap Açma Nasıl Yapılır haberi akabinde; Almanya’da faaliyet gösteren tüm bankalara ve Almanya’daki Türk Bankaları’na da buradan göz atabilirsiniz.