Albaraka Altına Altın Katılma Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

Albaraka Altına Altın Katılma Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

31 Ocak 2020 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Albaraka Türk Katılım Bankası İslami prensiplere göre bankacılık hizmeti veren bir bankadır. Katılım bankacılığı esasları dahilinde faaliyet gösteren Albaraka Türk, müşteri taleplerine yönelik pek çok ürün tasarlamıştır. Vadeli altın hesabı da bu ürünlerden bir tanesidir. Albaraka Türk altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı koruyabilir, birikimlerinizi güvende tutabilirsiniz. Albaraka altına altın katılma hesabı ne kadar kazandırır başlıklı haberimizde; Albaraka Türk vadeli altın hesabı Karlı Altın Hesap hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası altın hesabı kapsamında hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı hizmeti vermektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası vadesiz altın hesabı ile altın fiyatlarındaki artıştan kazanç elde edebileceğiniz gibi Albaraka Türk vadeli altın hesabı kapsamında ise altın fiyatlarındaki artıştan elde edeceğiniz kazancın yanı sıra kar oranından dolayı da kazanç elde edersiniz. Bu yazımızda sizlere Albaraka vadeli altın hesabı özelliklerini aktarmayı amaçladık. Diğer bankaların altın hesapları hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Albaraka Altına Altın Katılma Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

Albaraka Türk Katılım Bankası karlı altın hesabı özellikleri şu şekilde listelenebilir:

 • Albaraka vadeli altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma gibi risklere karşı koruyabilirsiniz.
 • Albaraka Türk vadeli altın hesabı dahilinde gram altın cinsinden işlem yapılmaktadır.
 • Albaraka Türk vadeli altın hesabı açarak kullanmaya başlamak için alınması gereken altın alt limiti bulunmaktadır. Bu limit 1 ay vade ile açılan karlı altın hesabı için 150 gram altın, 32 gün ve üzeri vadede açılan altın hesabı için ise 100 gram altın şeklindedir.
 • Albaraka altın hesabı kapsamında hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.
 • Albaraka Türk karlı altın hesabı dahilinde 1 ay, 3 ay, 6 ay ya da 1 yıllık vadelerle hesap açabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra minimum vade 32 gün maksimum vade 1095 gün olmak kaydı ile esnek vadeli altın hesabı da açılabilmektedir.
 • Talebiniz halinde altın hesabınızdan fiziki altın teslim alabilirsiniz lakin bu işlem için bazı şartları yerine gelmiş olması gerekmektedir. Fiziki altın teslimatı hesabınızda 5 kg ve üzeri miktarda altın olması durumunda, 1 kilogram ve katları şeklinde altın teslimatı yapılmaktadır.

Albaraka Altına Altın Katılma Hesabı Hesaplama

Albaraka Türk vadeli altın hesabı kar paylaşım oranları aşağıda verilmiştir:

 • Albaraka vadeli altın hesabı 1 ay vadede kar paylaşım oranı 10,
 • Albaraka vadeli altın hesabı 32- 91 gün vadede kar paylaşım oranı 15,
 • Albaraka vadeli altın hesabı 92- 180 gün vadede kar paylaşım oranı 15,
 • Albaraka vadeli altın hesabı 181- 365 gün vadede kar paylaşım oranı 15,
 • Albaraka vadeli altın hesabı 366- 1095 gün vadede kar paylaşım oranı 20’dir.