AKBNK: Akbank’tan Yaşanan Sorun Hakkında Açıklama Geldi

AKBNK: Akbank’tan Yaşanan Sorun Hakkında Açıklama Geldi

7 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

AKBNK: Akbank’tan yaşanan sorun hakkında açıklama geldi… Akbank’ta dün (6 Temmuz 2021) başlayan işlem sorunları halen devam ederken, bankadan bugün (7 Temmuz 2021) Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a açıklama geldi. Banka tarafından yapılan açıklamada sorunun bankanın ana bilgisayarında meydana gelen “teknik sorundan” kaynaklı olduğu belirtildi. Siber saldırı iddialarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yapıldı. Banka kayıtlarında ve müşteri bilgilerinde herhangi bir güvenlik sorunu bulunmadığının altı çizilen açıklamada sorunun çözümü için çalışılmaya devam edildiği belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Akbank ortaklık yapısı için de buraya göz atılabilir.

AKBNK: Akbank’tan Yaşanan Sorun Hakkında Açıklama Geldi

Akbank’tan yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

“ 06.07.2021 tarihinde başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir.

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir.

Bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için alınan önlemlere müşterilerimiz Akbank.com’dan ulaşabilmektedir. ”

Akbank Hissesi AKBNK Ne Durumda?

Akbank’ta yaşanan sorun bankanın hisselerine de yansımış durumda. Haftaya yükselişle başlayan ve 5,47’nin üzerini gören Akbank hissesi yaşanan sorunun akabinde inişe geçti. Bugün (7 Temmuz 2021) saat 10:55 itibari ile Akbank hissesi 5,32 lira seviyesinden işlem görüyor.

AKBNK hissenin son 52 haftalık verileri incelendiğinde; hissenin işlem gördüğü en düşük seviye 4,53 lira ve en yüksek seviye de 7,63 lira olarak kayıtlarda yer alıyor. Akbank’ta yaşanan sorunun ne kadar süreceği ve hissenin bu sorundan ne oranda etkileneceği banka müşterileri, yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip ediliyor.